Srbija pobjedom započela borbu u kvalifikacijama

Fudbaleri Srbije večeras su pobjedom nad ekipom Irske startovali u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo, rezultatom 3:2.

Najbitnije od svega je da je Srbija krenula pobjedom protiv vrlo nezgodne Republike Irske, koja se uglavnom branila i bila na svojoj polovini, Srbija je igrala, a na kraju je Aleksandar Mitrović donio prevagu ulaskom sa klupe i sa dva gola riješio pitanje pobjednika.

Nije počelo dobro po “Orlove”, pošto je Alan Braun u 18. minutu doveo Irce u vođstvo, što je Irskoj bio prvi postignuti gol posle više od sedam utakmica.

Nije bilo lako tada Draganu Stojkoviću Piksiju kraj terena, ali nisu njegovi izabranici klonuli, niti prestali da traže način kako da dođu do gola gostiju.

To su uspjeli u 40. minutu, kada je kapiten Dušan Tadić poslao loptu u prostor za Dušana Vlahovića, koji pored svog čuvara uspjeva da probije i savlada golmana Irske za 1:1 na poluvremenu.

Vlahović je poslao loptu u mrežu i u 52. minutu, ali gol nije priznat zbog ofsajda.

A onda ključni trenutak utakmice. Piksi sa klupe u 63. minutu uvodi u igru Aleksandra Mitrovića, koji ima slabu sezonu u Fulamu. Samo mu je šest minuta trebalo da se upiše u strijelce. Lijepo je opazio da je golman Iraca, Mark Travers, daleko od gol linije i predivno ga lobovao za 2:1.

Sedam minuta kasnije, ponovo je Tadić asistent, a Mitrović između dvojice igrača Irske skače i šalje loptu u gol – 3:1. Bili su to 37. i rekordni 38. gol za Mitrovića u dresu sa nacionalnim grbom, sa kojim se izjednačio sa Stjepanom Bobekom.

Da se sve ne završi baš mirno, pobrinuli su se sami “Orlovi”. U 86. minutu greška defanzive, što koristi DŽejms Kolins i smanjuje na 3:2.

Ipak, do kraja meča više nije bilo šansi i uzbuđenja, pa je Srbija na debiju Dragana Stojkovića ostvarila pobjedu, prvi put protiv Republike Irske na svom terenu.

Ono što slijedi za tri dana je meč na istom mjestu protiv Portugalije, koja je večeras auto-golom savladala Azerbejdžan sa 1:0, tako da i ta činjenica govori da neće biti lake utakmice.

Posljednji put kada je gostovala na stadionu “Rajko Mitić”, Portugalija je pobijedila na debiju LJubiše Tumbakovića sa 4:2.