Kup BiH: Borac deklasirao ekipu Klisa

Fudbaleri Borca napravili su veliki korak ka finalu Kupa BiH nakon što su danas na svom terenu pobijedili ekipu Klisa rezultatom 4:1.

Domaća ekipa je povela već u šestoj minuti meča kada je Moraitis nakon kornera samo ubacio loptu u praznu mrežu nakon odlične odbrane golmana Cere.

Do odlaska na odmor Borac je imao dvije dobre prilike, ali se istakao golman Cero, dok su i gosti zaprijetili u 35. minuti kada je Pavlović spasio nakon što je Kudra izašao sam pred njega.

Pola sata prije kraja meča, Kudra je uputio sjajan udarac iz slobodnog udarca i savladao nemoćnog Pavlovića za 1:1.

Ipak, Borac deset minuta kasnije ponovo dolazi u vođstvo nakon što je Mehanović lagano matirao Ceru.

Do kraja utakmice Borac je postigao još dva pogotka preko Mušinovića i Mehanovića te je tako lagano došao do velike prednosti uoči revanša.

Revanš polufinala između Klisa i Borca igra se 21. aprila.