Nekategorisano

NBA: Maloun zbog Jokića napao sudije, sjajna partija Bogdanovića (VIDEO)

Srpski centar Nikola Jokić predvodio je Denver Nagetse do sedme vezane pobjede, a Bogdan Bogdanović je nastavio sa sjajnim partijama u dresu Atlanta Hoksa.

Jokić je ubacio 25 poena (11/16 za dva, 0/2 za tri, 3/4 slobodna bacanja) i dodao devet skokova, 10 asistencija i jednu ukradenu loptu u pobjedi Nagetsa nad San Antonio Sparsima, 106:96. Igrao je 30 minuta i bio najefikasniji igrač na meču.

Opšte je poznato da Jokić nema tretman kod sudija kakav imaju ostale zvijezde u NBA ligi i to je vidljivije iz utakmice u utakmicu.

Trener Denvera Majk Meloun isključen je ovoj na utakmici zato što je pobjesnio zbog odluke sudija da ne sviraju faul nad Nikolom Jokićem.

Poslije nedosuđenog faula nad Jokićem, Meloun je pobjesnio u drugoj četvrtini i napao sudije.

Ušao je u teren i odmah je zaradio isključenje.

Pored Jokića, istakli su se Majkl Porter sa 18 poena i 10 skokova i Vil Barton sa 14 poena.

Po devet su dodali Gordon i Grin.

Džamal Marej nije igrao zbog povrede.

Kod Sparsa su po 18 poena postigli Derik Vajt i Dežonte Marej, dok je Derozan dodao 14.

Bogdanović je u porazu Atlanta Hoksa od Memfis Grizlisa (131:113) ubacio 24 poena. Šutirao je 5/12 za dva, 4/8 za tri poena i 2/2 sa linije za slobodna bacanja.

Dodao je šest skokova, tri asistencije i dvije ukradene lopte. Na parketu je proveo 36 minuta.