Zvezda slavila u “vječitom” derbiju

Fudbaleri Crvene zvezde prekinuli su pobjednički niz Partizana pobijedivši “crno-bijele” sa 1:0 u 164. vječitom derbiju.

Samim tim su praktično odbranili titulu šampiona Srbije.

Zvezda sada ima 12 bodova prednosti u odnosu na vječitog rivala i samo kosmička senzacija može da je skine sa trona ove sezone.

Sve do gola Mirka Ivanića derbi je možda i mogao da dobije prelaznu ocjenu, ali se nakon toga igra potpuno raspala, a zagospodarili su prekidi, tenzije i mučenje fudbalske lopte.

“Crno-bijeli” su bolje počeli meč, odmah su uspostavili kontrolu na terenu i prvih pola sata uglavnom se igralo na polovini domaćina. Već u 9. minutu Partizan je zaprijetio, Natho je ubacio loptu u kazneni prostor, ali je umjesto Vujačića zahvatio Degenek i izbacio u korner. Natho je izveo udarac iz ugla, ovoga puta Vujačić je uspio da zahvati loptu, ali je poslao preko gola.

Prvi šut ka golu Stojkovića zabilježili smo u 15. minutu, međutim daleko ispod renomea Kataija i lopta je otišla visoko preko prečke. U 18. minutu Partizan je mogao mnogo bolje, Holender je propustio trenutak da uposli potpuno samog Natha, odlučio se za dodavanje prema Joviću, ali je u posljednjem trenutku ispred njega intervenisao Degenek i izbacio u korner. Poslije kornera pokušao je Asano, ali je njegov volej završio preko gola.

Katai je još jednom oprobao šut, igrao se 21. minut, ovoga puta znatno bolje, međutim Stojković je bio dobro postavljen. Kako je vrijeme odmicalo rasle su tenzije, Dejan Stanković je zbog protesta dobio žuti karton, a osim tenzija rastao je broj uzbuđenja pred oba gola. Najveću priliku Zvezda je propustila u 33. minutu. Ivanić je proigrao Gajića na desnoj strani, novi reprezentativac Srbije iz prve pronašao potpuno samog Nikolića koji je driblingom možda malo pokvario poziciju, ali je uspio da šutira i to odlično. Planove mu je pokvario Stojković koji je bio sjajno postavljen i izbacio loptu u korner.

Nije se dugo čekalo na reakciju Partizana, u 40. minutu Holender je pogodio prečku, a svemu je prethodila akcija Jovića koji je grubo fauliran od strane Sanoga. Sudija Simović dozvolio je prednost, Asano je proigrao Holendera, a mađarski reprezentativac uzdrmao okvir gola. Samo minut kasnije još jedna velika prilika za “crno-bijele”, Jović je prošao po lijevoj strani i potpuno neočekivano ostao potpuno sam ispred Borjana, ali nije najbolje zahvatio loptu i kapiten “crveno-bijelih” je uspio da je skrene u korner.

Igrači Dejana Stankovića daleko odlučnije ušli su u drugo poluvrijeme i to je dalo rezultat već poslije petnaestak minuta. Kanga je u 52. minutu šutirao preko gola, a šest minuta kasnije Zvezda je došla do prednosti. Kanga je izveo korner sa desne strane, Ivanić je u duelu bio bolji od Zdjelara i glavom savladao Stojkovića.

Vođstvo Crvene zvezde promijenilo je situaciju na terenu, Partizan je pokušavao da prebaci težište na polovinu vječitog rivala, međutim broj prekida bio je sve veći, a samim tim i kvalitet igre je bivao sve manji. Ponovo su skočile i tenzije, pa je petnaestak minuta prije kraja došlo do gužve ispred kaznenog prostora domaćina.

Zašto nikada nećemo saznati istinu o zdravstvenom stanju Šumahera?