I Đere u drugom kolu Vimbldona, pao Kuevas

Srpski teniser Laslo Đere uspio je da se plasira u drugo kolo Vimbldona. On je bio bolji od Pabla Kuevasa sa 3:1 u setovima (5:7, 6:4, 6:4, 6:4).

Neizvijesno je bilo od samog početka. Imao je Đere šansu da osvoji prvi set ali je nije iskoristio, Urugvajac je iskoristio treću brejk loptu i uspio da osvojio prvi set rezultatom 7:5.

Izgubljeni set je motivisao Đerea da pojača svoju igru, vršio je pritisak na protivnika u narednom periodu igre. Došao je u drugom setu do prve brejk lopte koju je odmah i iskoristio. U naredna dva seta Srbin je pokazao dominaciju, igrao je bolje, napravio po jedan brejk u oba seta što mu je bilo dovoljno da odnese pobjedu u ovom duelu.

Naredni protivnik srpskom teniseru biće Italijan Fabio Fonjini koji je bio bolji od Alberta Ramos-Vinjolasa.

Dolgopolov: Svi ponesite zastavu Ukrajine na mečeve ruskih tenisera u SAD!