Partizan bolji od Strede za treće kolo kvalifikacija za Ligu konferencija

Fudbaleri Partizana plasirali su se u treće kolo kvalifikacija za Ligu konferencija. Oni su večeras, i u revanšu, bili bolji od slovačkog predstavnika Dunajske Strede sa 2:0, a u strijelce su se upisali Danilo Pantić i Rikardo Gomeš. Naredni rival “crno-bijelih” biće ruski Soči.

Već u trećem minutu Dunajska Streda imala je šansu kada je Divković šutirao ali je Popović dobro intervenisao. Početak meča protekao je u odmjeravanju snaga. U 11. minutu lijevi bek Partizana Slobodan Urošević dobio je žuti karton. Pet minuta kasnije, Vujačić je drugi igrač Partizana sa javnom opomenom kada je pokušao da spriječi kontru protivnika.

Prvu veliku šansu Partizan je imao Siniša Saničanin nakon što mu je Jedlička odbranio šut. Međutim, odmah u sljedećem napadu, Natho je asistirao Danilu Pantiću koji je pogodio za vođstvo Partizana.

U 26. minutu je Dunajska Streda imala kolosalnu priliku kada je Zuber izašao sam pred Popovića koji se dobro snašao i spasao skoro siguran pogodak. Slovaci su pojačali ofanzivu u želji da što prije anuliraju ukupni rezultat koji je 2:0 za Partizan.

U nadoknadi prvog poluvremena Rikardo Gomeš je pokušao da postigne pogodak ali je Jedlička Svojom intervencijom spriječio ubjedljivije vođstvo “crno-bijelih”.

Prvi dio igre završen je sa 1:0 za Partizan što je dobra zaliha pred drugi dio meča.

Na početku drugog poluvremena, u 55. minutu, Beskrovaljni imao je odličnu priliku da izjednači ali mu je Popović skinuo loptu sa glave. Dunajska Streda je pokušala ponovo da dođe do gola ali nije uspjela.

Šefer je u 70. minutu pokušao ali je njegov udarac izblokiran u korner. I poslije udarca iz ugla Dunajska Streda imala je šansu za izjednačenje ali su se snašli odbrambeni igrači “crno-belih”.

U 77. minutu dosuđen je penal za Dunajsku Stredu nakon loše reakcije Saničanina. Međutim, Balič nije iskoristio penal pošto mu je mladi Popović odbranio jedanesterac. Promašaje Slovaka kazio je Rikardo Gomeš u 80. minutu na dodavanje Saše Zdjelara.

Tim rezultatom se i završio meč pa je Partizan prošao u narednu rundu i obezbijedio dodatne bodove za nacionalni koeficijent Srbije.

FK Borac: Husnija Hune Fazlić je ostavio neizbrisiv trag u banjalučkom Borcu