Izdvajamo

Evropske utakmice Zvezde i Partizana pred “vječiti derbi”


Crvenu zvezdu i Partizan očekuju evropske premijere, “crveno-bijeli” u Beogradu dočekuju Bragu od 18.45 u Ligi Evrope, dok “crno-bijeli” na Kipru od 21 sat očekuje duel sa Anortozisom u prvom kolu Lige konferencija.

Beogradski klubovi će najprije započeti takmičenje u Evropi, a već u nedjelju od 18 časova ih očekuje prvi ovosezonski “vječiti derbi”. Biće ovo još jedan odličan pokazatelj gdje se trenutno nalaze srpski klubovi pred direktan okršaj u Superligi Srbije.

Aleksandar Stanojević, trener Partizana, neće moći da računa na tri igrača koji su mogli da budu i dio startne postave. Sejduba Suma se još uvijek nije oporavio od povrede protiv Santa Klare, a dodatno je stanje pogoršao nastupom za Gvineju.

Danila Pantića i dalje muči primicač, dok Nemanja Miletić tri i po mjeseca nije imao takmičarske mečeve, pa i dalje hvata pravu formu.

– Ne zanemarujemo činjenicu da iskustva naših klubova na Kipru minulih godina nisu bila dobra, pa ulazimo u meč maksimalno oprezni i motivisani. Sa poštovanjem, prvenstveno prema našem klubu, kao i evropskom takmičenju. Moraćemo nekoliko igrača da rotiramo, imamo mečeve na tri dana i gledaćemo da sastav iskombinujemo računajući oba meča koja slijede – rekao je Stanojević.

Kiprani bi mogli da budu glavni rival “crno-bijelima” za izlazak iz grupe u kojoj je prvi favorit za prolaz Gent.

Ključ pobjede “crno-bijelih” leži u zaustavljanju Amra Varde, ljevokrilnog napadača, dok će u napadu biti najbitnije da se probije Nikoloz Ninua. Oba igrača su stigla iz PAOK, pa će biti silno motivisani da pokažu sve kvalitete u Ligi konferencija.

Zvezda takmičenje u Ligi Evrope počinje protiv portugalske Brage, a neće moći da računa na Milana Pavkova koji je zablistao u kvalifikacijama za evropska takmičenja.

Ko sudi Zvezdi i Partizanu?

Sudija iz Škotske Džon Biton biće glavni arbitar utakmice između fudbalera Crvene zvezde i Brage na startu grupne faze Lige Evrope, dok će na meču Partizana protiv Anortozisa debitovati Peter Kjesgard. Biton znak UEFA nosi od 2012. godine, a u avgustu 2017. sudio je meč u kvalifikacijama za Ligu Evrope Partizan – Videoton, koji je završen bez golova. Utakmicu Lige Konferencija Anortozis – Partizan (četvrtak 21:00) sudiće mladi danski arbitar, meč u Nikoziji biće mu prvi u grupnoj fazi nekog evropskog takmičenja.

“Crveno-bijeli” su do sada tri puta igrali protiv tima iz Portugala. U kvalifikacijama za Kup UEFA je Zvezda 2005. godine prošla dalje nakon dva remija (0:0, 1:1), dok je u sezoni 2007/2008 slavila u grupnoj fazi sa 2:0.

Zvezda je, u prvih sedam kola domaćeg prvenstva, upisala šest pobjeda i jedan remi, a Braga se nalazi u promenjivoj formi.

Portugalci su upisali dvije pobjede, dva remija i jedan poraz, a dodatni problem je odsustvo Rikarda Horte, najboljeg fudbalera koji se ne zna kada će se vratiti na teren. Upravo zbog toga na stadionu “Rajko Mitić” provijava optimizam da bi “crveno-bijeli” mogli da iznenade favorizovanog rivala i naprave važan korak ka proljeću u Evropi.

Najvrijedniji dio tima je odbrana ispred koje nastupa Al Musrati, a tu su i Diogo Leite i Galeno, pa će Zvezda imati dodatne poteškoće da probije bedem Portugalaca.

Zvezda želi da nastavi niz dobrih rezultata i da drugu sezonu zaredom dođe do nokaut faze Lige Evrope, pa će zbog toga osluškivati i rezultat meča Midtjilanda i Ludogoreca koji se igra u istom terminu.

Trener Dejan Stanković će tako morati da pronađe pravu kombinaciju za duel sa portugalskim klubom, pa ne bi bilo nikakvo iznenađenje da El Fardu Ben ovog puta igra u samom špicu.

Liga Evrope, F grupa, 1. KOLO
Crvena zvezda – Braga 18:45
Midtjiland – Ludogorec 18:45

Liga konferencija, B grupa, 1. KOLO

Flora – Gent 18.45
Anortozis – Partizan 21:00

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Bijeljina: Pritvor za pijanog vozača koji je pregazio dječaka i pobjegao

AP

Sarajevo otima i istoriju

OT

Mladi iz Srpske ne mare ni za mjere ni za vakcinu

OT

Opozicija ljuta na Nešića, bez potpisivanja koalicionog sporazuma u Prijedoru

OT

U Srpskoj preminulo 11 osoba, zaraženo još 329

OT

Obavite na UKC-u besplatan pregled krvnih sudova vrata i glave!

OT

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više