Partizanovo slavlje u Nikoziji

Fudbaleri Partizana savladali su Anortozis sa 2:0 (1:0) u prvom kolu Lige konferencija, a utisak je da su “crno-bijeli” mogli da slave i znatno ubjedljivije.

Redao je Partizan šansu za šansom, a Aleksandar Stanojević je taktički potpuno razbio kolegu sa klupe Kiprana.

Partizan je igrao na momente visoki presing i tako uspijevao da u napadačkoj trećini dođe do lopte.

Poveo je Partizan golom Kvinsija Meniga u 42. minutu. Novajlija Partizana se odlično snašao pri kraju prvog dijela nakon što je udarac Lazara Markovića odbranio golman Lorija.

Drugi pogodak na susretu postigao je Rikardo projektilom u 68. minutu. Već dva minuta kasnije je mogao da postigne i drugi pogodak.

Jedina mrlja je potencijalna povreda Rikarda Gomeša koji je nakon još jedne sjajne partije morao da napusti igru u 83. minutu kada ga je zamijenio Nikola Terzić.

Rikardo je već u prvom poluvremenu završio na travi nakon žestokog udarca u koljeno, ali je stisnuo zube i nastavio susret.

Na kraju je ranije izmijenjen zbog predostrožnosti, a tek nakon susreta će biti poznato njegovo zdravstveno stanje.

Partizan je upisao prvu pobjedu u Ligi konferencija i sada dijeli prvo mjesto grupe sa Gentom koji je sa 1:0 slavio protiv Flore.

U policijskoj akciji uhapšene četiri osobe, među njima i službenici sa nivoa BiH

JG

Stanarević najavio početak izgradnje čak dva autoputa

JG

Objavljena lista vojno najjačih zemalja: Srbija na 61. mjestu, BiH 123. od ukupno 142 zemlje