Slovačka otkinula bodove Hrvatskoj, Rusija slavila u Sloveniji, Crnoj Gori treći poraz

Reprezentativci Hrvatske i Slovačke remizirali su u Osijeku rezultatom 2:2, a Rusija je savladala Sloveniju na gostovanju rezultatom 1:2, u okviru grupe H kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Slovačka je stigla do vođstva u 20. minutu pogotkom Švarca nakon asistencije Hamšika, ali samo pet minuta kasnije Hrvati su izjednačili golom Kramarića. Ipak, muk na stadionu nastao je u 45. minutu kada je novu prednost Slovačkoj donio Lukas Haraslin, nakon što je ostao sam pred golom i prihvatio odličan centaršut Almasija.

U nastavku meča, Hrvati su uspjeli da izjednače tek u 71. minutu kada je čudan gol iz slobodnog udarca postigao Luka Modrić. Uspjeli su domaći da još jednom zatresu mrežu preko Vlašića u 83. minutu, ali je nakon intervencije VAR-a gol poništen zbog ofsajda.

Rusija je u Sloveniji stigla do sva tri boda, a utakmica je rijšena već u prvom poluvremenu. Rusi su poveli u 28. minutu golom Divejeva, a četiri minuta ksnije tu prednost je duplirao Džikija. Slovenci su uspjeli da smanje u 40. minutu preko Iličića, ali ovaj rezultat ostao je na semaforu do kraja meča.

Nakon ovog kola, Rusija ostaje na prvom mjestu i ima sve u svojim rukama, budući da će im biti dovoljan i bod protiv Hrvatske u posljednjem kolu za direktan plasman na Mundijal, ukoliko u narednom meču savladaju posljednjeplasirani Kipar.

Hrvatska je na drugom mjestu i za Rusijom kasni dva boda.

Island – Lihtenštajn 4:0

Fudbaleri Crne Gore doživjeli su i treći poraz u kvalifikacijama za SP 2022.

Oni su kao gosti u G grupi izgubili od Norveške u Oslu sa 2:0 (0:0), a kako je Holandija kod kuće slavila ubjedljivo protiv Gibraltara sa 6:0 (3:0), Crna Gora sada ima zaostatak od osam bodova za izabranicima Luja van Gala.

Meč na “Ulevi” stadionu nije bio pretjerano uzbudljiv, a VAR je presudio da Norvežani dođu do bodova.

Stefan Strandberg je u 29. minutu glavom prebacio loptu do Mohameda Eljunusija koji je matirao golmana Crne Gore. Sudija Ištvan Kovač iz Rumunije je gledao VAR i priznao gol domaćina.

U finišu meča, Marko Vešović je zaradio drugi žuti karton u šestom minutu nadoknade, a u istom minutu Mohamed Eljunusi se još jednom upisao u strijelce za konačnih 2:0.

U susretu Letonije i Turske slavili su gosti sa 2:1.

Letonci su poveli u 70. minutu autogolom Mithata Demirela, da bi šest minuta kasnije napadač Fenerbahčea Serdar Dursun pogodio za 1:1.

Duboko u nadoknadi, u devetom minutu Burak Jilmaz je pogodio sa penala za tri boda.

Holanđani su na “De Kujp” stadionu u Roterdamu prema očekivanju lako došli do ubjedljive pobjede nad Gibraltarom.

Memfis Depaj je bio u centru pažnje, postigao je dva gola u 21. i trećem minutu nadoknade prvog dijela iz penala, a jedan je i promašio, u 19. minutu.

Virdžil van Dajk je postigao vodeći gol za “lale”, bio je to njegov prvi gol za reprezentaciju od marta 2019.

U drugom dijelu u strijelce su se upisali i Damfris u 48, Danjuma u 75. i Donijel Malen U 90. minutu.

Tuča navijača Zvezde i Partizana paralisala saobraćaj u Beogradu (Video)

Ibrahimović krio bolove kako bi sa “Milanom” bio prvak Italije

JS

“Vučica” osvojila trofej,Murinjo zaplakao: Pustite glasine, ostajem trener (VIDEO)