Zvezdina bruka u Surdulici, Radnik napravio senzaciju sezone

Fudbaleri Radnika pobijedili su Crvenu zvezdu u meču zaostalog petog kola Superlige Srbije sa 2:1 na svom terenu.

Radnik je, po jednom tokom prvog i drugog poluvremena, iskoristio nekoliko šansi koje mu je dozvolila “bušna” odbrana gostujućeg tima.

Miloš Spasić i Viktor Lukić su bili strelci za Surduličane, koji su udaljili Zvezdu od prvog mjesta i njen zaostatak za Partizanom ostavili na pet bodova.

Slaba je uteha bio jedan pogodak El Fardu Bena, pošto je Radnik upisao istorijski trijumf nad srpskim šampionom.

Zvezda je u prvom poluvremenu imala više šuteva ka golu Radnika, ali manje smislenih akcija i zrelih šansi.

Začudo, domaćin je djelovao organizovanije, kao da povrede i broj mečeva uzima danak u timu Dejana Stankovića.

Zvezda posle 13 odigranih mečeva sada ostaje na 32 osvojena boda, Radnik je na 13. mestu sa 13 bodova, dok Partizan ima 37 bodova na prvom mestu Superlige.