Đoković ostvario ubjedljivu pobjedu

Novak Đoković pobijedio je Jana-Lenarda Štrufa i tako izjednačio na 1-1 u meču drugom kola grupe F Dejvis kupa između Srbije i Njemačke.

Jubliarni 50. meč u dresu sa državnim grbom mu je pripao rezultatom 6:2, 6:4, posle sat i 13 minuta igre.

Od samog starta, vjerovatno želeći da ostane svjež za dubl, Novak je igrao u jakom ritmu, konstantno pritiskajući rivala, naročito njegov servis.

U svakom gemu u kojem je Štruf servirao bila je viđena brejk lopta. U dva od tri slučaja Novak ih je pretvarao u gem.

Furiozno je riješio prvi dio igre poslije samo 29 minuta, a u istom ritmu je nastavio i u narednom.

Odmah je oduzeo servis Štrufu, a u tom gemu bio je i opomenut od strane sudije zbog ružnih riječi prilikom greške.

Djelovalo je da će drugi set biti preslikan kao prvi, međutim, Štruf je bio sigurniji na svom servisu i više nije dopuštao brejk.

To je bilo sve od njega, a Novak je rutinski stigao do sedme pobjede u isto toliko međusobnih mečeva.

Slijedi dubl, koji će odlučiti pobjednika meča Srbija – Njemačka.