Liga šampiona: Ajaks nastavlja da gazi, Inter slavio protiv Šahtjora

Fudbaleri Ajaksa su nastavili sa sjajnim partijama u grupnoj fazi Lige šampiona pošto su slavili protiv Bešiktaša u Istanbulu 1:2 (1:0), a fudbaleri Intera su savladali Šahtjor iz Donjecka 2:0 (0:0).

U Istanbulu je poveo domaćin preko Gezala u 22. minutu sa penala i to je bio rezultat posle prvog dijela.

U drugom dijelu u igru Ajaksa ušao je Sebastijan Haler koji je zamijenio Taljifika. Nije se dugo čekalo da zablista i u 54. minutu je poravnao rezultat, da bi 15 minuta kasnije i preokrenuo.

Ajaks ima 15 bodova na čelu tabele, Borusija Dortmund i Sporting imaju po šest i meč manje, dok Bešiktaš je na dnu bez bodova.

Fudbaleri Intera savladali Šahtjor iz Donjecka 2:0 (0:0).

Na taj način velikan iz Milana je poslije tačno 10 godina na korak od nokaut faze Lige šampiona, pošto su posljednji put to uspjeli u sezoni 2011/12. Da bi to uspjeli dovoljno je da u meču od 21 čas, Šerif ne savlada Real Madrid.

Izabranici Simonea Inzagija su bili bolji rival tokom čitavog meča. U prvom poluvremenu su stvorili veliki broj prilika, a Perišić je postigao i gol koji je poništen zbog ofsajda.

U drugom dijelu ponovo su nastavili u istom ritmu, a gol je poništen i Lautaru Martinezu. Ipak, nisu Edinu Džeku.

Sjajni napadač je sa dva gola obezbijedio pobjedu svojoj ekipi.

Inter sada ima 10 bodova, Real Madrid devet, Šerif šest, dok je Šahtjor na začelju sa samo jednim bodom.

Dejvis kup: Medvedev i Rubljov odveli Rusiju u polufinale