Partizan nastavio prokletstvo, novi remi sa Gentom

Fudbaleri Partizana remizirali su sa Gentom 1:1 u 4. kolu Lige konferencija.

Bio je to jedan od onih susreta koji će navijači “parnog valjka” dugo prepričavati jer je malo nedostajalo da se prekine višedecenijsko prokletstvo protiv klubova iz Belgije. Ipak, još jednom Partizan nije uspio da upiše trijumf.

Pogodak karijere postigao je Slobodan Urošević koji je u 65. minutu sjajno potegao sa više od dvadeset metara iskosa. Prošao je po lijevoj strani, zatim krenuo ka sredini i sjajno raspalio po lopti, Sinan Bolat je paradom samo dodatno ukrasio ovaj pogodak.

Ipak, radost “crno-bijelih” je kratko trajala jer je samo 15 minuta kasnije Gent izjednačio. Nakon brze akcije dvojice rezervista Tisudali postiže pogodak za 1:1.

Gent je trenutno prvi na tabeli sa 10 bodova, dok Partizan ima tri boda manje. U grupi B po dva boda imaju Flora i Anortozis.

Dugo će navijači Partizana žaliti i za prilikom koju je imao Bibars Natho. Vezista Partizana je sjajno šutirao, pogodio stativu iz slobodnog udarca, a nakon toga se lopta odbila u polje. Ipak, Miljković nije uspeo da je sprovede u mrežu.

Neposredno prije toga su poništena i dva pogotka Genta koji je imao čak osam pokušaja u prvom poluvremenu.

Najprije je zbog ofsajda poništen gol Kastro-Montesa, a zatim je zbog faula poništen gol Depotra.

Podsjetimo, meč je sa klupe vodio Igor Duljaj jer je Aleksandar Stanojević bio suspendovan zbog crvenog kartona poslije meča u Beogradu nakon svađe sa arbitrima.