Zvezda izvukla “tijesnu” pobjedu protiv Cedevite

U okviru 17. kola ABA lige košarkaši Crvene zvezde savladali su Cedevita Olimpiju rezultatom 83:82 u Ljubljani nakon neizvijesne završnice.

Domaći su sjajno otvorili meč sa tri uzastopne trojke, dok je Zvezda uspijevala da ih isprati. Međutim, domaći su prije svega sjajnom igrom Jake Blažiča stigli do velike prednosti od 27:18.

“Crveno-bijeli” su odgovorili serijom od čak 14:1, pa je krajem prve i početkom druge dionice preokrenula i povela rezultatom 32:28. Dosta izjednačena igra viđena je u nastavku što i govori činjenica da je rezultat na kraju prvog poluvremena bio 43:43.

Zvezda je povela u trećoj četvrtini, zahvaljujući Nikoli Kaliniću koji je vezao 10 poena. Ni domaći se nisu predavali pa je utakmica ušla u dramatičnu završnicu

“Crveno-bijeli” su imali minus pet na dva minuta prije kraja trojkom Jogija Ferela, ali trojkama Nikole Ivanovića i Ostina Holinsa su uspjeli da stignu domaći tim.

Ivanović je iznudio faul na sedam sekundi prije kraja i pogodio oba penala za pobjedu. U narednom napadu Cedevita Olimpija je promašila trojku, a Zvezda došla do 14 pobjede u regionalnom takmičenju.

Barkas: “Zvezda” i “Partizan” sljedeće sezone zajedno u Evroligi