Evrokup: Težak poraz Partizana u Litvaniji

Košarkaši Partizana nisu iskoristili nalet nakon pobjede nad Crvenom zvezdom, te su u 14. kolu Evrokupa ubjedljivo poraženi od Lijetkabelisa u Litvaniji 93:78.

Dobro je Partizan počeo meč, imali su seriju gosti 5:0, nakon čega je uslijedio odgovor, uspostavili su domaći kontrolu igre, a potom do kraja četvrtine došli do vođstva. Izabranici Željka Obradovića uspjeli su da anuliraju prednost i nakon 10 minuta dođu do 24:24.

Druga četvrtina donijela je raspad igre u timu iz Beograda. Sedam minuta Partizan nije uspio da postigne koš, rival koji sa klupe predvodi nekadašnji trener Partizana Nenad Čanak, postigao je 20, do kraja četvrtine Partizan nije imao mnogo izgledad da odgovori, te su nakon 10 minuta postigli 13 poena, naspram 29 Lijetkabelisa.

Djelovalo je početkom drugog poluvremena da će Partizan da odgovori, čvršće su igrali “crno-bijeli” u odbrani, ali je ponovo dozvoljeno rivalu da uspostavi ritam, trojkama je rešetao odlični Orelik koji je imao pet postignutih trojki.

Usporili su ritam igrači iz Panevežisa koji su očigledno bili zadovoljni onime što su prikazali. Partizan nije imao nikakvu šansu da se u posljednjoj dionici vrati, te su Čankovi puleni rutinski priveli meč kraju.