Foto: RTRS
Društvo

Banjaluka spremna za SP u raftingu: Stižu ekipe iz 22 države svijeta

Banja Luka je spremna za najveći sportski događaj ove godine, Svjetsko prvenstvo u raftingu, koje će biti održano una rijeci Vrbas, ali i u Foči na rijeci Tara od 25. maja do 1. juna.

Gradonačelnik Draško Stanivuković rekao je kako ovo je jedan od najvažnijih i najvećih događaja, jer je u potpunosti povezan sa onim po čemu je naš grad prepoznatljiv.

– Mi smo svjesni šta je za nas predstavlja naša rijeka, naš Vrbas. Kada shvatite da je rafting kroz nekoliko godina postao nešto što je tradicionalno i porepoznatljivo za naš grad, onda nam je svima jasno o kakvom događaju se radi. Rafting je svakako nešto što je neodvojivo od našeg grada, od onog po čemu je naš grad prepoznatljiv – rekao je gradonačelnik Stanivuković.

Poručio je kako je Banja Luka i te kako prepoznatljiva po raftingu, te da svaki turista koji posjeti naš grad, iskoristi priliku da ode na rafting, saopšteno je iz Gradske uprave.

– Mi to treba da njegujemo, jer je to duša našeg grada i zato sve to za nas ima veliki značaj. Moja želja je da se lično i institucionalno predamo ovoj organiziaciji u potpunosti – poručio je on.

Portparol Svjetskog prvenstva u rafitngu, Mirna Samac, ističe kako timovi već dolaze u naš grad, te da nema sumnje da će ovo prvenstvo opravdati sva očekivanja, kako takmičara, tako i naših sugrađana, ali i turista.

– Pripreme su u punom jeku, ostalo je nekoliko sitnica koje treba da realizujemo. Što se tiče samih ekipa, već su počele da pristižu. Neke ekipe su već odradile treninge na Tari, a polako stižu i na Vrbas. U narednih nekoliko dana sve ekipe će de dođu, a ovih dana očekujemo dolazak i predstavnika Svjetske rafting federacije – rekla je ona.

Iskoristila je priliku da najavi spektakularnu ceremoniju otvaranja, koja je zakazana za četvrtak, 26. maj sa počekom u 21.00 čas kod zidina tvrđave Kastel.

– Možemo da kažemo da ovakva ceremonija otvaranja nije rađena nigdje u svijetu.. Sve će se dešavati na vodi, svi učesnici će biti dio ove ceremonije otvaranja. Ima tu mnogo detalja, nećemo ih otkrivati, zato i pozivamo sve da dođu i da prisustvuju ceremoniji – dodala je Mirna Samac.

Dodatno, iskoristila je priliku da pozove sugrađane da već u ponedjeljak, 23. maja sa početkom u 10.00 časova na Trgu Krajine, upoznaju maskotu Svjetskog prvenstva u raftingu, Čapija.

– Naš Čapi je obnovio perje, izrastao dosta centimetara od prošlog prvenstva i sada je viši, ljepši i jako uzbuđen jer misli da će on biti najvažniji na ovom prvenstvu”, dodali su iz rafting kluba „Kanjon“.

Podsjećamo, Svjetsko prvenstvo u raftingu u R4 kategoriji, održava se od 25. maja do 1. juna u Banjoj Luci i Foči, odnosno na rijekama Vrbas i Tara, a u organizaciji rafting kluba „Kanjon“.

Na ovom prvenstvu učestvovaće ukupno 62 tima iz 22 države svijeta.

BLportal

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.

Možda vas zanima

Zakon o zaštiti ćirilice i srpskog jezika stupa na snagu do kraja mjeseca

BS

Trivić: Učenici Srednje medicinske škole “Petar Kočić” upisani u druge škole

BS

U BiH moguće pojeftinjenje gasa?

BS

Dom “Rada Vranješević” proširuje kapacitete u Majčinskom domu (FOTO)

BS

Kondić: Podrška inicijativama “UDAS”-a

DB

Dodik obišao objekat u izgradnji u Srpskim Toplicima (FOTO)

BS

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više