Zvezda odbranila “duplu krunu” osvajanjem Kupa Srbije (VIDEO)

Fudbaleri Crvene zvezde pobijedili odbranili su duplu krunu pobjedom u finalu Kupa Srbije nad Partizanom u “vječitom derbiju” sa 2-1 na stadionu “Rajko Mitić”.

Ovo je “crveno-bijelima” pošlo za rukom po 26. put u istoriji, a na taj način je ponovljen veliki uspjeh iz 2007. godine, kada je takođe odbranjena dupla kruna.

Junak meča bio je dvostruki strijelac Aleksandar Katai, a oba pogotka su bila jako lijepa na svoj način.

Zvezda je povela sjajnim golom Aleksandra Kataija u 26. minutu kada je izuzetno preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca savladao golmana Partizana Nemanju Stevanovića.

Partizan je izjednačio u 60. minutu takođe sjajnim golom lijevog beka Slobodana Urošević koji je iz lijevog ugla šesnaesterca oštro i precizno šutirao i matirao golmana Zvezde Milana Borjana.

Katai je bio čovjek odluke. Iskoristio je kiks odbrane Partizana, uletio u šesnaesterac, prevario golmana Stevanovića i ubacio loptu u mrežu prije nego što su odbrambeni igrači Partizana uspjeli da je izbace.

I prošle godine finale je igrano na stadionu “Rajko Mitić”, a i tada je bila uspješnija Zvezda poslije boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Zvezda je uspjela da odbrani” duplu krunu” osvojenu prošle godine, što se desilo tek drugi put u bogatoj klupskoj istoriji.

Agencije

SNSD odlučio: Dodik kandidat za predsjednika, Cvijanovićeva u trci za Predsjedništvo