Tenis

Ne otpisujte Marija: Preko Cicipasa do polufinala Štutgarta

Britanski teniser Endi Mari pokazao je zašto ga i dalje ne treba otpisivati u završnicama turnira.

Mari je u četvrtfinalu Štutgarta bio bolji od Stefanosa Cicipasa sa 2:0, po setovima 7:6 (4), 6:3.

Meč je trajao sat i 40 minuta, a u prvom setu je Britanac spasao i jednu set loptu.

Svoju prvu šansu u taj-brejku je iskoristio i slavio sa 7:4.

U drugom dijelu igre Mari je napravio brejk u šestom gemu, a Cicipas je uskoro na svom servisu morao da spasava dvije meč lopte.

Smanjio je Grk na 5:3, ali je Mari odservirao za 6:3 i veliku pobjedu koja ga je odvela u polufinale, gdje će igrati protiv Nika Kirjosa, kome je meč tokom drugog seta predao Marton Fučovič.

U polufinale je prošao i Mateo Beretini, koji je savladao sunarodnika Lorenca Sonega sa 2:1, po setovima 3:6, 6:3, 6:4.

Beretini je imao dosta problema pogotovo u prvom setu, ali je kasnije stabilizovao igru i bio dosta sigurniji na svom servisu.

U drugom i trećem setu nije ispustio nijedan brejk, a po jedan mu je bio dovoljan u oba seta kako bi pobijedio.

Deseti teniser svijeta će u polufinalu igrati protiv Nijemca Oskara Otea, kome je meč predao Francuz Bonci.