Ostali sportovi

Vaterpolisti Srbije potopili Kazahstan, u četvrtfinalu protiv Gruzije ili Hrvatske

Vaterpolisti Srbije ubjedljivo su savladali Kazahstan 22:3 u trećem kolu Grupe D na Svjetskom prvenstvu u Budimpešti.

Izabranici Dejana Savića ostvarili su treću pobjedu na turniru i obezbijedili direktan plasman u četvrtfinale. Naredni meč Srbija igra u srijedu, a protivnik će biti bolji iz duela između Hrvatske i Gruzije koji se igra u ponedjeljak.

Srbija – Kazahstan 22:3

“Delfini” su bili dominantni na plivalištu u Segedinu, selektor Savić je isprobavao određene taktičke zamisli, a igrači se odužili efikasnom i atraktivnom igrom.

Nije Kazahstan mjerilo kvaliteta igre srpske reprezentacije, ali ono što se moglo vidjeti je bolji procenat iskorišćenih napada sa igračem više u bazenu.

Srbija je poslije prve četvrtine imala četiri gola prednosti, da bi u drugoj dionici delfini postigli čak osam pogodaka (12:1).

Poslije tri četvrtine Srbija je vodila 17:1, da bi do kraja ekipa Dejana Savića uspjela da postigne više od 20 pogodaka na meču.

Najefikasniji u srpskom timu bio je Strahinja Rašović sa šest pogodaka, Radomir Drašović i Marko Radulović po tri, dok je isto toliko pogodaka za Kazahstan postigao Srđan Vuksanović.