Rukomet

Rukometaši Srbije bronzani za kraj Mediteranskih igara

Rukometaši Srbije su, nakon rukometašica, obezbijedili bronzanu medalju na Mediteranskim igrama u Oranu pobjedom nad Sjevernom Makedonijom 34:29.

Ovim nastupom, srpski sportisti završili su nastup na Mediteranskim igrama u Alžiru.

Ove Igre su bile izuzetno uspješne za Srbiju, a srpski sportisti su okončali takmičenja sa 31 medaljom. U završnom bilansu, Srbija broji 13 zlatnih, sedam srebrnih i 11 bronzanih odličja.

Srpski reprezentativci su prvi poveli i sve do 11. minuta igralo se gol za gol, a onda su Makedonci napravili razliku od tri pogotka u svoju korist.

Međutim, nisu se predavali rukometaši Srbije i 10-ak minuta pred kraj prvog poluvremena, uspjeli su da stignu prednost, a onda da do kraja prvog dijela utakmice i preokrenu rezultat. U drugom poluvremenu, reprezentativci Srbije igrali su čvrsto i sigurno čuvajući prednost koju su povećavali, pa su na polovini drugog dijela meča imali prednost od pet golova.

Tu razliku su čuvali do kraja meča i time su obezbijedili posljednju medalju za Srbiju.