Jasno je da im je jedini cilj da što više novca potrošimo na održavanje javnog prevoza, kako bi što manje ostalo za projekte i razvoj Banjaluke, naveo je u objavi na društvenim mrežama gradonačelnik Draško Stanivuković.
Riječ je o njegovom komentaru na aktuelnu situaciju u javnom prevozu.
– Jasno je da idu do kraja u namjeri obustave javnog prevoza. Jasno je da Grad finansijski ne može izdržati više nijedan mjesec. Samo ovaj mjesec javni prevoz košta Grad pola miliona KM, iako smo do sada dali dva miliona KM. To je most, škola, vrtić, voda, kanalizacija i mnogo toga – navedeno je u objavi Stanivukovića.
1/2 Јасно је да иду до краја у намјери обуставе јавног превоза.
— Драшко Станивуковић (@Stanivukovic_D) July 1, 2022
Јасно је да Град финансијски не може издржати више ниједан мјесец.
Јасно је да им је једини циљ да што више новца потрошимо на одржавање јавног превоза, како би што мање остало за пројекте и развој Бањалуке.
Održavanje javnog prevoza u Banjaluci je ovih dana bilo na ivici kolapsa. Prevoznici su najavili da će od 1. jula parkirati autobuse ukoliko se do tog datuma ne usvoji novi cjenovnik karata u javnom prevozu.
To se na zadnjoj sjednici Skupštine grada nije desilo. Sinoć je održan sastanak predstavnika Grada i prevoznika na kojem je postignut dogovor da se održavanje javnog prevoza nastavi u julu i da će Grad za te potrebe izdvojiti oko 500.000 KM.
Srpskainfo
Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.