Tenis

Lajović preko Magera u drugo kolo Rolan Garosa

Dušan Lajović plasirao se u drugo kolo Rolan Garosa pobjedom nad Đanlukom Magerom u četiri seta.

Srpski teniser uspio je da slomi otpor Italijana u meču koji je bio prekinut zbog kiše, 6:4, 7:6 (4), 4:6, 6:1.

Lajovića u drugom kolu čeka bolji iz duela Laslo Đere – Kevin Anderson.

Duci može da bude veoma zadovoljan igrom jer je tokom većeg dijela meča kontrolisao tempo. Samo je u trećem setu imao pad koncentracije i to zbog velike greške sudije.

Lajović je izgubio pomenuti set, ali je u četvrtom uspio da se vrati na pravi put i dođe do pobjede.

Od starta meča srpski teniser je nametnuo svoj tempo i već u prvom gemu je došao do brejka. Do kraja seta nije imao mnogo problema i sa 6:4 dolazi do vođstva od 1-0.

U drugom setu gledali smo znatno veću borbu u pobjednik je odlučen poslije taj-brejka. Lajović je uspio da bude pribraniji, te je poslije sat i po vremena vodio 2-0. Tada je uslijedio prekid zbog kiše koji je trajao oko dva sata.

Tokom trećeg seta viđena je neobična situacija u kojoj je Lajović izgubio svoj servis gem zbog greške arbitra. Duci je uspio da se vrati i odmah dođe do ribrejka, ali je u narednom gemu ponovo pao.

Mager je dobio treći period igre i to je bilo sve što smo vidjeli od njega. U četvrtom je na terenu postojao samo jedan teniser i Lajović zasluženo prolazi dalje.