Društvo

Od srijede otvaranje kafića i restorana u Srbiji?


Mjere u Srbiji za borbu protiv koronavirusa mogle bi da budu smanjene u srijedu, pišu beogradski mediji. Epidemiolog i član Kriznog štaba Predrag Kon poručuje da odluka još nije donijeta.

Kako navode, iako se medicinski dio Kriznog štaba tome protivi, tada bi ponovo mogao da bude dozvoljen rad kafićima i restoranima, uz određena ograničenja.

Na pitanje da li će biti popuštanja mjera, Kon za B92.net kaže – “Vidjećemo”.

Kon navodi da će se na sljedećoj sjednici Kriznog štaba analizirati epidemiološka situacija, te da će se u skladu sa tim odlučivati o popuštanju ili o pooštravanju mjera.

– Dakle, sve zavisi od aktuelne epidemiološke situacije. Situacija je takva da je u nekim mjestima evidentno smanjena aktivnost virusa. Za sada, ovi brojevi pokazuju to, ali moramo sačekati i nove rezultate – dodaje.

Upitan da prokomentariše da li će biti otvoreni ugostiteljski objekti, s obzirom na to da je epidimiolog Branislav Tiodorović kazao da je moguće da se otvore ljetnje bašte, jer je na otvorenom manji rizik od zaražavanja, Kon dodaje “da je to nešto što je u perspektivi, ali vidjeće se”.

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Vrijeme sutra: Oblačno uz lokalne pljuskove

K1

Gradiška dobija slobodnu bescarinsku zonu – šansa za investicije

K1

Bez radnika, a pune kese: Firme u Srpskoj bez ijednog radnika broje milione

K1

Već u junu 35 stepeni: Ove godine nas očekuje najtoplije ljeto ikad

K2

Veliki redovi: Svi žure po srpski pasoš

K2

BiH dužna Rusiji čak 104,8 miliona $!

K2

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više