EP: Njemačka i Portugal obezbijedili prolaz, hrabri Mađari “kratkih rukava”

Dobili smo sve ekipe koje će nastupiti među 16 najboljih timova na Evropskom prvenstvu u fudbalu.

Šveđani su pobjedom nad Poljskom obezbijedili prvo mesto u grupi (3:2), dok je Španija, nakon nešto slabijih pola sata igre, odigrala savršenih 60 minuta i sa pet golova ispratila Slovačku sa takmičenja.

Španci su obezbijedili duel sa Hrvatskom, dok će Šveđani u obračun sa Ukrajinom.

Posljednje kolo grupe F donijelo je spektakl kakav je bio priželjkivan, ali su za to najzaslužniji – Mađari. “Laka konjica” je vodila protiv Njemačke od 11. minuta, potom su poveli ponovo, samo nekoliko sekundi pošto je Haverc izjednačio u 66. minutu, ali su na kraju ipak ostali “kratkih rukava” poslije gola Gorecke za 2:2.

U drugom meču ove grupe, Portugal je vodio golom Kristijana Rolanda sa penala od 31. minuta, izjednačio je Karim Benzema u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena, potom je upravo fudbaler Real Madrida pogodio nakon prelijepog pasa Pola Pogbe za 2:1 u 48. minutu, ali je preko Ronalda, ponovo sa bijele tačke, Portugal u 60. minutu stigao do 2:2 i potvrdio prolaz u narednu rundu, gdje ide kao trećeplasirani, iza prve Francuske i Njemačke, koja je na drugom mjestu.