Čuvena aukcijska kuća Hagerty objavila je informaciju o novom najskupljem automobilu ikada pozivajući se na nekoliko izvora, a iz Mercedesa se još uvijek čeka potvrda.
Radi se o modelu Silver Arrow 300 SLR Uhlenhaut Coupe koji je proizveden u svega dva primjerka.
Prema navodima koje je iznio Hagerty, privatna aukcija za desetak odabranih kolekcionara održana je 6. maja u Mercedesovom muzeju u Štutgartu.
Da je ova informacija vjerovatno tačna svjedoči i činjenica da je muzej bio zatvoren za javnost do juče. Vlasnik će vrlo vjerovatno željeti da ostane anoniman, a ukoliko je ova vijest tačna, to znači da je ovaj Mercedes prodat po tri puta većoj cijeni od dosadašnjeg rekordera.
Što se tiče ovog modela, radi se o trkačkom automobilu koji je proizveden u svega dva primjerka. Novi najskuplji automobil na svijetu je posljednji put viđen u javnosti prije desetak godina na Festivalu brzine u Goodwoodu, kada su ga prikazali Sir Jackie Stewart i Mika Hakkinen.
Kako prenosi Index.hr, dosadašnji najskuplji automobil bio je Ferrari 250 GTO iz 1962. godine koji je na aukciji dostigao cijenu od 48.405.000 dolara, a nakon toga su stigle i glasine da je još jedan primjerak prodat za čak 70 miliona dolara. Primjera radi, navodna cijena Mercedesa Silver Arrow 300 SLR Uhlenhaut Coupe u dolarima iznosi 142 miliona.
Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.