Foto: Pixabay/ Ilustracija
Društvo

Radio Republike Srpske proslavlja 56. rođendan

Radio Republike Srpske obilježava 56. rođendan.

Ispisivanje istorije našeg radija počelo je 2. februara 1967. godine, kada je počeo da radi tadašnji Radio Banjaluka.

Krajem 1993. godine, sa Srpskim radijom Pale, integrisan je u Srpsku radio-televiziju, a današnji Јavni medijski servis Radio-televiziju Republike Srpske.

Opštinski radio, koji je prerastao u regionalni, u prvim godinama nakon osnivanja imao je veliko iskušenje – Banjaluku je zadesio katastrofalni zemljotres 1969. godine, a Radio Banjaluka emitovao je više o 17.000 oglasa i obavještenja koji su građanima bili od značajne koristi u tim dešavanjima.

Program je emitovan iz kamp-prikolice, a pripreman u šatoru zbog toga što je zgrada, u kojoj je Radio bio smješten, bila oštećena.

U istoriju našeg radija utkana je i zaostavština Srpskog radija iz Pala koji je osnovan u aprilu 1992. godine. Odbrambeno-otadžbinski rat donio je nova iskušenja i prestrojavanja, a nekoliko stotina emisija i izvještaja s prve linije odbrane Republike Srpske, dokaz su da su naši ratni reporteri obavili jedan od najkvalitetnijih i najkorisnijih poslova u istoriji Radija Republike Srpske.

Radio koji je mijenjao ime, od Radija Banjaluka do Srpskog Radija i Radija Republike Srpske, svjedočio je o teškim, ali i o radosnim trenucima u istoriji Srpske i njenog radija.

Direktor Radija Republike Srpske Dragan Pajić rekao je da je naš radio najstariji elektronski medij u Republici Srpskoj i da iz toga crpi jedan dio onog što danas prezentuje, a to su sigurnost i stabilnost.

Dodoa je da je radio najbolja škola za novinare.

Urednik Informativnog programa Radija Republike Srpske Milan Trbojević rekao je da je informativni program okosnica svakog javnog servisa.

Srpska Cafe

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.

Možda vas zanima

Salkić: Referendum o nezavisnosti BiH bio legalan,; Stevandić: RS je dokaz da nije

DB

Crnadak: Povucite nacrt zakona, prestanite da se blamirate!

DB

Akcija “ATM”: Osam uhapšenih, oprali preko sedam miliona maraka

DB

U susret Danu voda: Mališani oduševljeni Fabrikom vode, srednjoškolci radili video radove (FOTO/VIDEO)

JMS

Vremenska prognoza: Sutra temepratura i do 21 stepen Celzijusov

JMS

Gorivo u Srpskoj jeftinije za 10 feninga

JMS

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više