Banjalučka policija izdala je prekršajne naloge za pet lica iz Banjaluke i jedno iz Gradiške zbog tuče, saopšteno je iz Policijske uprave Banjaluka.
Prekršajni nalozi su izdati za lica iz Banjaluke čiji su inicijali M.P, D.P, B.P, N.K. i Đ.L. i lice iz Gradiške L.M.
Policijski službenci su juče oko 3.30 časova u Banjaluci u Ulici kralja Petra Prvog Karađorđevića uočili tuču šest lica.
U saopštenju se navodi da su lica B.P. i N.K. zadobila tjelesne povrede i da im je ukazana ljekarska pomoć na Univerzitetskom kliničkom centru Republike Srpske.
Sva lica, osim N.K. koje je zadobilo povrede glave, uhapšena su i podrvgnuta ispitivanju na prisustvo alkohola u krvi.
Tom prilikom su kod lica M.P. utvrđena 1,85 promila alkohola, kod D.P. 1,73 promila, kod L.M. 1,08 promila, kod B.P. 1,64 i kod Đ.L. 0,26 promila alkohola u krvi.
Navedenim licima uručeni su prekršajni nalozi zbog počinjenog prekršaja tuča i fizički napad.
O svemu navedenom je obaviješten dežurni sudija Osnovnog suda u Banjaluci – Odjeljenje za prekršaje.
SRNA
Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.