Foto: DEJAN BOŽIĆ/RAS SRBIJA
Politika

Kojić: Na sceni konstantni pritisci američke i britankse ambasade

Najavljeno donošenje odluke o obustavljanju kontakata sa američkim i britanskim diplomatama i ambasadama u BiH je realna i racionalna mjera, ocjenjuje poslanik u Predstavničkom domu BiH parlamenta Milorad Kojić.

Ističe da su na sceni konstantni pritisci od američke i britanske ambasade na rušenje onog što je zagarantovano Dejtonskim mirovnim sporazumom i ustavima BiH i entiteta, te da je posljednji primjer napad na imovinu, odnosno odobravanje američke i britanske administracije da se imovina oduzme od Republike Srpske.

– Ono što je svagdje u svijetu normalno jeste da ako ambasadori krše Ustav u državi u kojoj obavljaju dužnost ambasadora, oni budu protjerani i zamrzavaju se diplomatski, prije svega diplomatski, a poslije toga, čak mogu i ekonomski odnosi sa državom iz koje ambadsador dolazi. Јa mislim da je sasvim realna i sasvim racionalna mjera koju će donijeti očigledno Narodna skupština, prije svega određene mjera Vlada Srpske, pa poslije toga Narodna skupština da se prekinu svi kontakti svih funkcionera iz Republike Srpske sa američkom i britanskom ambasadom – naglasio je Kojić za RTRS.

Dodaje, da sa sigurnošću može da kaže, da će on kao poslanik u Parlamentarnoj skupštini dosljedno poštovati odluke najvišeg zakonodavnog tijela Republike Srpske – Narodne skupštine Srpske.

Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je da je krajnji cilj Amerike i Velike Britanije demontaža Republike Srpske, u šta decenijama ulažu ogromne napore, te da je njihova politika napravila BiH prokletom zemljom.

RTRS

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.

Možda vas zanima

Ivan Begić kao novinar: “Sabotaža” i u Podgorici (VIDEO)

DB

Crnogorci biraju predsjednika: Đukanović ili Milatović?

DB

Prijepodne sunčano, u drugom dijelu dana oblaci i kiša

DB

Za koji dan na još jednu operaciju: Mlada Nataša i dalje treba pomoć dobrih ljudi

SB

Omladinska politika Srpske: Poboljšati životni standard mladih

SB

Trivićeva se pohvalila novim članom: Evo o kojoj odbornici je riječ (FOTO)

SB

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više