Foto: Miloš Dragičević/ Srpskacafe
Izdvajamo

Porodice 4+ ispred Gradske uprave traže svoja prava

Članovi Udruženja četiri plus okupili su se ispred Gradske uprave Banjaluka, kako bi istakli svoje negodovanje i nezadovoljstvo zbog neusvajanja bitnih pitanja, kao što su subvencije za besplatnu mjesečnu kartu, i mnoga druga.

Zorana Nikočev, član ovog udruženja, rekla je da ne želi da im njihova prava budu uskraćena.

Foto: Miloš Dragičević/ Srpskacafe

– Podrška grada nam ne od velikog značaja, a cilj nam se da se naša prava što prije realizuju – rekla je ona.

Jovan Radovanović, predsjednik Udruženja četiri plus, poručio je da svi koji ne žele da rade treba da daju otkaz.

– Nema smisla da nam uskraćuju nešto na šta imamo pravo. Ako neće da rade neka puste one koji žele. Nakon 15 godina smo napokon ostvarili prava i sad ih oni koče – rekao je Radovanović.

Foto: Miloš Dragičević/ Srpskacafe

Ovim nezadovoljnim porodicama obratio se gradonačelnik Draško Stanivuković, te ih je uveo u prostoriju Gradske uprave, kako ne bi bili na suncu, a pošto je u 10 časova, kada su se i ove porodice okupile, počela vanredna Sjednica, predložio je pauzu, kako bi se i ova tačka dnevnog reda za višečlane porodice uvrstila u dnevni red.

Tako je Stanivuković na početku današnje vanredne sjednice Skupštine grada predložio da se na dnevni red, pored Depota i  imenovanja direktora Doma zdravlja, stavi i rješavanje problema porodica 4+.

– Današnje tačke koje će se naći pred odbornicima nisu nebitne, ali smatram da su porodice koje čekaju u holu Gradske uprave kako bi se riješio besplatan prevoz za njih, mnogo bitnije – rekao je Stanivuković.

Foto: Miloš Dragičević/ Srpskacafe

Nakon ovog gradonačelnikevog prijedloga odbornici su odlučili, da naprave pauzu od 10 minuta kako bi se dogovorili o uvrštavanju novih tačaka u dnevni red.

Nezavisne/Srpskacafe

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.

Možda vas zanima

Od naredne sedmice skuplji parking u Banjaluci

M B

Karan: Dokazaćemo da je Šmit niko i ništa u BiH

M B

Dodik reizabran za predsjednika stranke

M B

Djevojčica uletjela u dvorište sa nožem, došla da odbrani brata

M B

U Srpskoj 21,2 odsto stanovništva starije od 65 godina

M B

Jasni stavovi Narodnog fronta

M B

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više