Liga šampiona: Bajern sa mukom protiv Galatasaraja, Inter srušio Salcburg

Bajern Minhen i Inter su upisali važne bodove i pobjede u trećem kolu Lige šampiona.

Bavarci su u gostima poslije dosta muke pobijedili Galatasaraj u Istanbulu 3:1, a Inter kao domaćin savladao RB Salcburg, 2:1.

Galatasaraj je večeras bio dominantniji i bolji tim, posebno u prvih 45 minuta i pravo je čudo da je rezultat na poluvremenu bio 1:1.

Galatasaraj je napao od prvog minuta i igrao na polovini Bajerna, a onda je u osmom minutu sijevnula kontra gostiju, Sane je proigrao Komana koji je savladao Musleru za 0:1.

Turci se nisu predavali i već u narednom minutu Akturkoglu je imao prvu odličnu šansu, Ulrajh je odlično intervenisao. I dva minuta kasnije isti igrač je imao noviu priliku, bio je zamalo neprecizan.

Nastavili su domaći da napadaju, u 25. minutu šut je oprobao i Lukas Toreira, što je bila najava onog što se desilo tri minuta kasnije. Kim i Kimih su oborili Ikardija i sudija je pokazao na bijelu tačku. Odgovornost je preuzeo Ikardi i penal izveo ga majstorski.

Do odlaska na odmor, Galatasaraj je imao još dve strašne prilike, preko Akturkoglua u 38. minutu, opet je Ulrajh bio uspješniji. U nadoknadi vremena je Ikardi šutirao tik pored stative, Bajern je imao sreće da rezultat ostane 1:1.

Domaći su bili konkretniji i na startu drugog poluvremena, Toreira i Mertens su imali nove dobre pokušaje, Ulrajh je ostao nesavladan.

I kako to obično i bude, uslijedila je kazna. U 73. minutu poslije akcije po desnom boku, Mazraui je asistirao, a Kejn pogodio za 2:1.

Taj pogodak je potpuno dotukao Galatasaraj koji je do kraja uspio da primi i treći gol. Kejn je proigrao Musijalu koji je gađao po zemlji i riješio ovaj meč 3:1 za Bajern.

Inter je pobijedio RB Salcburg rezultatom 2:1 i sada je lider svoje grupe.

Inter je poveo u 19. minutu kada je Fratezi centrirao sa desnog boka, a Aleksis Sančez bio na pravom mjestu i pogodio za 1:0, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Gosti su uspjeli da uzvrate tek u nastavku i u 57. minutu Gluk je bio strijelac za 1:1.

Inter je nastavio da napada i ubrzo je opet uspio da dođe do vođstva. U šesnaestercu je oboren Fratezi, a sudija pokazao na bijelu tačku. Odgovornost je preuzeo Čalhanoglu i pogodio za 2:1.

Inter je sačuvao prednost i ima sedam bodova, a RB Salcburg ima tri.