Liga šampiona: Borusija preko PSV-a do četvrtfinala

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona.

“Milioneri” su u revanš utakmici, poslije 1:1 u Ajndhovenu, savladali PSV rezultatom 2:0 na po običaju krcatom “Signal Iduna Parku”.

Junak njemačkog predstavnika bio je Džejdon Sančo koji je nastavio golgetersku seriju, nakon što je u prethodnoj utakmici Borusije protiv Verdera postavio prvi gol od povratka u redove bundesligaša.

Već u trećem minutu je pozajmljeni fudbaler Mančester junajteda jednu odloženu loptu Brandta udarcem po zemlji smjestio u mrežu gola koju brani Valter Benites. Prvi u Ligi šampiona za tim iz Dortmunda još od novembra 2020. godine.

Argentinac je tada kapitulirao, ali je isto tako u ostatku meča bio glavni razlog zašto je šampion Holandije i dalje u igri za prolaz među osam najboljih ekipa.

Benitesu je najveće probleme pravio Donjel Malen, strijelac gola u prvom meču i bivši igrač PSV, ali je uspijevao da izađe na kraj sa njegovim pokušajima.

To je otvorilo prostor da PSV ozbiljnije zaprijeti, a najbliže postizanju gola je bio Irvin Losano kada je u 53. minutu pogodio stativu nakon sjajnog udarca.

Borusija je uspjela i drugi put da zatrese mrežu u 77. minutu preko Niklasa Fulkruga, ali je taj pogodak nakon provjere u VAR sobi poništen zbog ofsajda.

Konačan rezultat je u petom minutu nadoknade postavio Marko Rojs. Rezervista je iskoristio veliku grešku Džordana Tezea, stigao do lopte i po drugi (treći) put savladao Benitesa na ovom meču.

Žrijeb četvrtfinala Lige šampiona biće održan u Nionu u petak, 15. marta, od 12 časova.

Osim Borusije, do te faze su stigli Mančester siti, Real Madrid, Bajern Minhen, Pari Sen Žermen, Arsenal i Barselona. Ostaje da se vidi ko će proći dalje iz duela Intera i Atletiko Madrida.