Još danas i sutra biramo Banjalučanku godine. Lajkom na Facebook stranicu portala Srpskacafe i na fotografiju jedne od pet kandidatkinja koje su ušle u uži izbor, glasate za damu koja bi po Vašem mišljenju trebalo da ponese laskavu titulu – Banjalučanka godine.
Glasati možete putem Facebook profila portala Srpskacafe sve do 28.04. 2024. u 12.00 časova.
Darija Paspalj. Rođena, odrasla i školovala se u Banjaluci. Najveći uspjeh i najbitniji životni poziv i “posao” joj je kako kaže taj, što je majka petoro djece a uskoro i šestog djeteta, te će njena porodica brojati četiri djevojčice i dva dječaka. Pored porodice, njen život je posvećen i životinjama, bavi se profesionalnim uzgojem pomeranaca već više od jedne decenije, kao i profesionalnim groomingom i svim drugim granama kinologije (stručne edukacije , seminari , organizacije izložbi , rad sa ekspertima u raznim oblastima ), kao i proizvodnjom proizvoda za kućne ljubimce. Kao jedan od svojih velikih uspjeha navodi mogućnost da radi ono što, poslije porodice najviše cijeni, a to je humanitarni rad. Zahvalna je na mogućnosti da učestvuje u brojnim akcijama u zemlji i regionu.

Dragana Marić. Banjalučanka, odrasla i školovala se u svom gradu. Magistrirala je na FDU, Odsjek za film i medije, a trenutno, na istom fakultetu je student doktorskih studija na odsjeku Menadžment kulture i medija. Svojim remek djelom smatra osnivanje Gradsog pozorišta “Jazavac”, u okviru kojeg je pokrenula i školu glume koja broji desetine djece i odraslih, zatim Muzičko dramski atelje Jazavac, Juhu fest…U matičnoj kući, Narodnom pozorištu RS zaposlena kao glumica. Pokrenula ženski rafting tim s kojim je 2009. godine učestvovala na Svjetskom prvenstvu u raftingu. Udata, majka troje djece. Stvara, živi i radi u Banjaluci. Sanja, mašta, voli… Uporna i neumorna u namjeri da ostvaruje svoje snove, usrećuje ljude oko sebe i svojim radom pozitivno utiče na društvo.

Gorica Ivić. Aktivistica i izvršna direktorica fondacije “Udružene žene”. Po zanimanju socijalna radnica. Rođena je u Banjaluci 1982.godine. Aktivna je u oblasti prava žena, u okviru Bosne i Hercegovine i Evrope kroz angažman u WAVE mreži, evropska mreža za borbu protiv nasilja prema ženama.

Mr nauka dr Jasminka Vučković je rođena 1963. u Banjaluci. Gimnaziju i Medicinski fakultet završila je u rodnom gradu. U Domu zdravlja u Banjaluci radila je u službi, tadašnje, opšte medicine i u dispanzeru za zaštitu djece i omladine odakle je otišla na specijalizaciju opšte medicine. Po završetku specijalizacije, radila je kao koordinator na projektu “Integrisani plan javnog zdravstva” koji je finansiran sredstvima Evropske komisije, a sprovodila ga je Andaluzijska škola javnog zdravstva. Nakon završetka projekta, radila na poslovima samostalnog stručnog saradnika za primarnu zdravstvenu zaštitu u Fondu zdravstvenog osiguranja Republike Srpske. Кao koordinator za Republiku Srpsku, radila je na projektu “Reforme primarne zdravstvene zaštite u Bosni i Hercegovini” koji je finansiran od strane Evropske unije, a sprovodila ga je Svjetska zdravstvena organizacija. Završila je i dodatnu edukaciju iz porodične medicine. Od 2006. godine radi u Ministarstvu zdravlja i socijalne zaštite RS na poslovima rukovodioca Odsjeka za primarnu zdravstvenu zaštitu. Magistarske studije je završila na Кeele Univerzitetu u Engleskoj. U okviru poslova koje je obavljala u Ministarstvu zdravlja i socijalne zaštite, radila je na izradi zakonskih, podzakonskih akata, strateških i programskih dokumenata te na implementaciji istih. Član je Tima za koordinaciju aktivnosti na unapređenju ranog rasta i razvoja djece u Republici Srpskoj. Učestvovala je u izradi Programa za rijetke bolesti u Republici Srpskoj. U skladu sa ciljevima Programa za rijetke bolesti radila je na implementaciji njegovih ciljeva. Član je Кomisije za rijetke bolesti, a aktivno je radila na uspostavljanju Centra za rijetke bolesti kao i na unapređenju saradnje sa Savezom za rijetke bolesti Republike Srpske. Majka je jednog sina.

Slađana Golić. Njena košarkaška karijera počinje 1977. godine u „Mladom Krajišniku“. Odmah u prvoj sezoni osvojila je juniorsku titulu BiH. Prvom timu priključena je u sezoni 1978/79. U „Mladom Krajišniku“ igrala je do 1989.godine, potom je igrala za „Šantakler“ iz Bordoa, „Hemofarm“ iz Vršca i špansku „Pamplonu“. U „Mladi Krajišnik“ vraća se 1998. godine, da bi oproštajnu utakmicu odigrala 02.06.2000. godine. Nastupila je 465 puta u dresu reprezentacije Jugoslavije, sa kojom je osvojila: Bronzanu medalju na Univerzijadi 1983. godine u Edmontonu u Kanadi, zlato na Univerzijadi 1987. godine u Zagrebu, srebro na Olimpijskim igrama u Seulu – 1988. godine, srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu u Španiji 1987. i 1991. godine u Tel Avivu i srebro na Svjetskom prvenstvu u Maleziji – 1990. godine. Bila je učesnik Olimpijskih igara 1984. godine u Los Anđelesu. Dva put bila je izabrana za najbolju sportskinju u izboru Glasa, odnosno Glasa Srpske , i to 1988. i 1999. godine. Trenutno zaposlena u Turističkoj organizaciji grada Banjaluka.

SrpskaCafe
Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.