Preminuo Karl Hajnc Šnelinger

Nekadašnji nemački fudbaler Karl Hajnc Šnelinger, koji je igrao za Zapadnu Nemačku na četiri Svetska prvenstva, preminuo je u 86. godini.

Fudbalski savez Nemačke i njegov bivši klub Keln saopštili su danas da je Šnelinger preminuo, ne navodeći više detalja.

Šnelinger (85) preminuo je u bolnici u Milanu gdje je živio decenijama jer je upravo u Italiji i glavnom gradu Lombardije napravio fantastičnu karijeru.

Nekadašnji defanzivac i reprezentativac Njemačke igrao je na četiri svetska prvenstva, a autor je gola u takozvanoj “utakmici vijeka” protiv Italije na Mundijalu 1970. godine.

Na klupskom nivou je osvojio sve što se moglo osvojiti, a 1962. proglašen je za najboljeg igrača Njemačke.

Najveći trag ostavio je u Milanu s kojim je bio prvak Evrope 1969. godine.

Šnelinger je u Milanu igrao devet godina, a za to vreme je osim titule prvaka Evrope, osvojio je Seriju A, tri trofeja u Kupu Italije, dva trofeja u Kupu pobednika kupova i Interkontinentalni kup.

U domovini je sa Kelnom bio šampion Nemačke, a s Romom je osvojio Kup Italije.

S reprezentacijom Zapadne Nemačke igrao je finale Svjetskog prvenstva 1966. godine, a u izboru za “Zlatnu loptu” bio je treći na listi 1962, iza legendarnog Čeha Josefa Masopusta i Portugalca Euzebija.

Osim Kelna, Rome i Milana, Šnelinger je igrao još za Mantovu, matični klub Duren 99 i Tenis Borusiju iz Berlina.

Za Zapadnu Njemačku je upisao 47 nastupa.