EP: Holandija ubjedljiva protiv Rumunije (VIDEO)

Holandija će igrati u četvrtfinalu Evropskog prvenstva, pošto je u osmini finala na “Alijanc Areni” u Minhenu pobijedila Rumuniju sa 3:0.

Nije “oranje” blistalo tokom grupne faze, ali protiv Rumunije su odigrali veoma dobru utakmicu i pokazali su da mogu biti za svakoga veoma neugodan rival do kraja takmičenja.

Od starta su krenuli da napadaju, a otpor rivala su slomili u 20. minutu kada je Kodi Gakpo savladao Florina Nicu. On je primio loptu na lijevoj strani, unio ju je u sredinu i odličnim udarcem u bliži ugao matirao čuvara mreže Gacijantepa.

Još ofanzivnije igrali su izabranici Ronalda Kumana u drugom poluvremenu. Prosto je nevjerovatno kako nisu uspjeli u ranoj fazi tog dijela susreta da postignu drugi pogodak. Iz nestvarne pozicije nije precizan bio Memfis Depaj, dok je udarac glavom Virdžila van Dajka završio na stativi.

Rumunija je tek u nekoliko navrata ozbiljnije pokušala da ugrozi “lale”, no pokušaje iz daljine igrača koje sa klupe predvodi Edvard Jordanesku je bez problema zaustavljao Bart Verbrugen.

Gakpo je u 63. minutu drugi put zatresao mrežu protivnika. Ipak, gol je poništen zbog ofsajda u kom se nalazio fudbaler Liverpula.

Sjajnu partiju ekipa Ronalda Kumana je krunisala i drugim pogotkom. Nakon gola, Gakpo je upisao i asistenciju. Uspio je nekako da se provuče kroz odbranu rivala, potom proigrao Malena kome nije bilo teško da iz naposredne blizine ubaci loptu u mrežu rivala.

Rezervista Malen je uspio u nadoknadi vremena da postigne novi gol. On je sa svoje polovine vukao loptu, potom sjajno šutirao sa nekih 17 metara i ništa u toj situaciji nije mogao da uradi Nica.

Holandija se ubjedljivom igrom plasirala se u četvrtfinale. Ovo je pomenutoj selekciji bio prvi put poslije 20 godina da je pobijedila u eliminacionoj utakmici na Evropskom prvenstvu. Te 2004. godine poslije boljeg izvođenja penala savladali su Švedsku.

Holanđani će u narednoj fazi takmičenja igrati protiv pobjednika meča Austrija – Turska koja se igra od 21 sat.