Foto: Agencije
Globus

Američka Vlada ponovo izbjegla bankrot


Lideri američkog Kongresa postigli su dogovor o nacrtu zakona o kratkoročnom finansiranju čime je obezbijeđeno finansiranje državnih institucija do marta.

Novim nacrtom zakona predviđeno je finansiranje vlasti do 1. i 8. marta, javlja CNN.

Sporazum je postignut neposredno prije isticanja prvog roka za finansiranje 19. januara, a drugi rok za finansiranje bio je 2. februar.

Republikanci u Predstavničkom domu imaće danas onlajn konferenciju na kojoj će razgovarati o nastavljanju finansiranja.

Lider demokratske većine u Senatu Čak Šumer i predsjedavajući Predstavničkog doma Majk DŽonson objavili su prošlog vikenda da su postigli dogovor o glavnim troškovima, što je prvi korak u procesu finansiranja federalnih vlasti.

Finansiranje uključuje 1,59 biliona dolara za fiskalnu 2024. godinu, uključujući 886 milijardi dolara za odbranu i 704 milijarde dolara za ostalu potrošnju.

Agencije

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Dan kada je otišao Milan Mladenović: 31 godina bez “dječaka iz vode”

K1

Beograd: Mirni skupovi podrške Dijani Hrki i Srpskom narodu sa Kosova

K1

Srbi sa Kosova stigli u Beograd: Građani ih dočekali na Trgu Nikole Pašića

K1

Rudari RiTE “Ugljevik” i dalje u štrajku: Imaju dva zahtjeva

K1

Vidovićeva objasnila zašto su penzije u Srpskoj male: Samo 8% ima puni staž

K1

Inspektorat Srpske o opasnostima od požara: Grijalice, svijeće i šibice poseban rizik

K2

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više