Foto: Reuters/ Toby Melville
Globus

Princu Endruu oduzete titule i naređeno iseljenje iz palate


Kralj Velike Britanije Čarls III oduzeo je svom mlađem bratu princu Endruu sve titule i počasne odlike i naložio mu iseljenje iz rezidencije, saopštila je danas (30.oktobra) Bakingemska palata.

U saopštenju se navodi da je princu formalno uručen zahtjev da preda zakup vile Rojal Lodž i da će biti premješten u drugu privatnu rezidenciju.

Odluka je, kako je prenio Rojters, donesena zbog Endruovih veza s preminulim seksualnim prestupnikom Džefrijem Epstinom.

Princ Endru, osmi u redu za britanski presto, posljednjih sedmica ponovo je pod pritiskom javnosti nakon novih otkrića iz posthumnih memoara jedne od Epstinovih žrtava Virdžinije Đufre u kojima ga optužuje za seksualni napad.

Endru je sve optužbe odbacio, ali je početkom mjeseca najavio da više neće koristiti titulu vojvode od Jorka niti odlikovanje Reda viteza.

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Orban će od Trampa tražiti izuzeće od američkih sankcija Rusiji

K2

Orban: Ko danas podržava Ukrajinu, podržava rat

K2

SAD i Indija potpisali 10-godišnji pakt

K2

Tramp: Amerika je poštovanija nego ikada

K2

Oficir objavio fotografije psa pa otkrio tajne pozicije ukrajinske vojske

K2

Melisa odnijela najmanje 50 života

K2

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više