Izdvajamo

Goran Dakić: Stoja Staše Košarca


Dobri novinari se kupuju informacijama, a loši parama. Dodatak definiciji veli da dobre novinare ne može svako kupiti informacijama, a loše svako može parama.

Uz napomenu da se informacije uvijek provjeravaju, a pare nikada. Staša Košarac je ponudio stojanku novinaru Radio-televizije Republike Srpske za bilo kakvu priču o Aleksandri Pandurević. Priča ne mora biti tačna, priča ne mora biti ni netačna, ali mora biti objavljena. Bitno je da priča, kako kaže Košarac, prođe.

Novinar je zadovoljan. Ne buni se, ne kaže da je to nemoralno, da je to neprofesionalno, da je to nezakonito. Ima prilog i dodatak za privrženost Stašinoj ideji. Ostaje odan u borbi protiv mrskog opozicionog neprijatelja i čestitog novinarstva.

Ne zna lijepo čovjek šta je odvratnije u ovoj priči: da li to što Staša vrbuje, da li to što ima koga da vrbuje ili to što daje samo stoju za dobro obavljen posao? Udbaši su, kažu dokumenti, nekada bolje plaćali. Ali, postoji još nešto odvratnije u cijeloj priči. I nije samo jedno.

Sponzorisano

Ne kara majka Stašu što se kockao, već što se vadio, pa je tako i Košarac pozvao novinara koga je podmićivao da podnese krivičnu prijavu protiv njega! Ako sve ne bude kako treba, to bi mogao postati enciklopedijski primjer bahatosti. Da neće Košarac da plati novinaru i advokata? I troškove suda? I o čemu se tu, što bi rekao Čanak, uopšte radi?

Radi se o bahatoj igri moćnih. Ali, rekao bi pjesnik, kakav je to svijet ako je u njemu Košarac moćan? Kakav je to svijet ako u njemu Košarac može da obavještava novinare i da im piše vijesti? Kakav je to svijet u kojem Košarac tuče kako i koga stigne, a da pritom ni za šta ne odgovara? Svijet u kojem je Košarac kralj ne zaslužuje bolji desk.

Stoja Staše Košarca je pokazala koliko možda košta Javni servis. Dugo, predugo nisam gledao RTRS. Uhvatim ponekad poneki minut neke dijaloške emisije u kojoj nema druge strane, pa odem dalje. Uhvatim ponekad „Telering“ i emisije u kojima gostuje Crnadak. Pratim šta kolege kojima vjerujem pišu i to mi je, manje ili više, dovoljno.

Ne znam koji me šejtan na zlo nagovorio, ali sinoć sam samome sebi pustio prilog o Košarčevoj „viber“ prepisci sa čovjekom čiji je on intimni kralj. Pogledao, pa dugo, predugo ne vjerovao. I došao do drugog najodvratnijeg. Nije najveće zlo u stojanki. Najveće zlo je što će, čini se, biti i kusura.

Goran Dakić

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Međunarodni dan babica: Slavljenje plemenitog poziva

K1

Kivot sa moštima Svetog Platona otvoren na poklonjenje vjernicima u Hramu Svete Trojice u Banjaluci

K2

Dodik: Bećirović je nepodnošljiv lažov koji pati od krize identiteta

K2

Istorijski ili ne: CIK 7.maja raspisuje izbore

K2

Prognoza: Sunce, oblaci i lokalni pljuskovi

K1

Virus na kruzeru: Među putnicima i crnogorski državljani

K1

1 komentar

Milojko Babić Utorak, 27.03.2018., 14:59 at 2:59 pm

Bravo za Dakića!Možda je jedino,mogao biti malo studiozniji i ispitati da li Košarac još koristi štek iliti crni fond od onih pokradenih polovnih cigli u I.Sarajevu?!

Odgovor

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više