Minsk
Zanimljivosti

Mjesec je danas bio “najveći” ove godine (FOTO)


Mjesec je danas bio najsvjetliji u 2019. godini. Nalazio se na tački koja je najbliža Zemlji, odnosno na približno 356 800 kilometara i zato nam se činio većim.


To je drugi supermjesec ove godine, poslije krvavog vučjeg Mjeseca od 21. januara.

Mesec je najbliži Zemlji bio jutros u 9.06 sati, iznad Velike Britanije.

Vidljiv je bio nakon 17 časova, a ubrzo su stigle i prve fotografije sa ostrva Sveta Meri na sjeveroistoku Velike Britanije. Fotoreporteri širom Evrope zabilježili su ovu nesvakidašnju pojavu, a slike su uistinu nesvakidašnje.

Sponzorisano

Sljedeća ovakva pojava, koja se naziva topli mjesec, moći će da se vidi 21. marta, nekoliko sati od zvaničnog početka proljeća.

B92

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Đurđevdan: Potresna priča o pjesmi koja danas odjekuje našim prostorima

K1

Vukanović odbio Stanivukovićev poziv na jedinstvo: Nema časne namjere, ne može biti kandidat ni za šta

K2

Studenti u blokadi: Novi skup 23. maja na Slaviji

K2

Put za Rusiju: Dodik otkrio šta će pričati sa Putinom kada posjeti Moskvu

K2

Voz kroz kanjon Une tokom ljeta

K2

Slava proljeća: Običaji i vjerovanja na Đurđevdan

K1

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više