EX YU

Mustafa i Haradinaj potpisali sporazum o koalicionoj vladi tzv. Kosova


Predsjednik Alijanse za budućnost Kosova Ramuš Haradinaj i lider Demokratskog saveza Isa Mustafa potpisali su danas sporazum o koalicionoj vladi, na čijem čelu će biti Besim Hoti.

Nakon potpisivanja Haradinaj je rekao je da će Alijansa biti odgovorna za spoljnu politiku i potvrdio da će prvi potpredsjednik vlade biti Besnik Tahiri, dok će ministar vanjskih poslova biti Meljiza Haradinaj, prenosi Kljan Kosova.

Prema njegovim riječima, Alijansa će u Hotijevoj vladi biti odgovorna za spoljnu politiku, pravdu, privredu i obrazovanje, ministar pravde će biti Seljim Seljimi, dok će ministar za ekonomski razvoj biti Bljerim Kući i ministar, a prosvete Rame Ljika.

– Sav rad ove vlade biće fokusiran na ekonomsku aktivnost, potrebna je trenutna ekonomska infuzija – rekao je Haradinaj.

Agencije

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Gradonačelnik Drniša nakon ubistva mladića: Sistem nije zakazao

K1

Istočno Sarajevo: Manifestacija “Dani Nikole Tesle” posvećenja 170. godišnjici rođenja srpskog naučnika

K2

Šta Crnoj Gori može donijeti članstvo u EU?

K2

Vučić građanima Crne Gore: Voljeli smo vas više

K2

Uskoro otvaranje: Globalni bum zbog Svetog Stefana

K2

Da li Šmit može biti procesuiran?

K2

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više