Foto: Beta/Saša Matić
EX YU

Varhelji: Odmah zaustaviti nasilje na Kosovu i Metohiji


Evropski komesar za proširenje i susjedske odnose Oliver Varhelji poručio je danas da nasilje na Kosovu i Metohiji (KiM) mora odmah da se zaustavi.

On je to napisao na platformi X povodom incidenta na ulazu u selo Banjska na sjeveru KiM u kome je poginuo pripadnik kosovske policije, a drugi ranjen i dodao da najoštrije osuđuje napad na kosovsku policiju.

Prema njegovim riječima, EU podržava rad Euleksa i Kfora na terenu i zahtijeva da se sprovede detaljna istraga.

– Šaljem najdublje saučešće porodici kosovskog policajca koji je preminuo jutros i želim brz oporavak povrijeđenima – napisao je Varhelji.

Sponzorisano

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Virus na kruzeru: Među putnicima i crnogorski državljani

K1

Mladić iz BiH protjeran iz Hrvatske zbog zastave Srpske (VIDEO)

K1

Tuga ne prolazi: Tri godine od masakra kod Mladenovca

K2

Nakon seks afere: Mirjana Pajković ipak ostaje u ministarstvu

K2

Ujedinjene nacije o brutalnom ubistvu žene u Sarajevu

K2

Vojska Srbije učestvuje u devet međunarodnih misija

K2

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više