Foto: Nikola Vranješ/SrpskaCafe
Izdvajamo

Gligorić: Građani zabrinuti – tražimo hitnu odgovornost za stanje u “Vodovodu”


Predsjednik Gradskog odbora Socijalističke partije Srpske Banjaluka Saša Gligorić izrazio je duboku zabrinutost zbog stanja u banjalučkom “Vodovodu”, ukazujući na ozbiljne probleme koji utiču na kvalitet vode koju građani svakodnevno konzumiraju, te pozvao na hitnu odgovornost nadležnih u tom preduzeću.

– Građani s pravom postavljaju pitanja o stanju u kojem se nalaze bazeni iz kojih piju vodu. Posebno je zabrinjavajuće priznanje jednog od članova Uprave `Vodovoda` da bazen nije čišćen skoro godinu i po dana. Fotografije koje su u javnosti prikazane jasno pokazuju alarmantno stanje, sa prljavštinom na sve strane. Voda curi na sve strane, a istovremeno se građanima zavrće voda u nekim naseljima, kako bi se stvorila panika i opravdalo novo zaduženje od 10 miliona KM – smatra Gligorić.

On je istakao da je trenutna situacija rezultat višemilionskih dugova koje je “Vodovod” akumulirao u posljednje četiri godine, a za koje odgovornost snose upravo oni koje je gradonačelnik postavio u upravljačke strukture.

– Tražimo hitnu odgovornost direktora i ostalih odgovornih u Vodovodu. Potrebno je da se kontrolne institucije uključe kako bi se zaustavila panika među građanima i spriječile dalje negativne posljedice po javno zdravlje – zaključio je Gligorić.

U saopštenju iz banjalučkog SPS-a navedeno je da poziv na odgovornost dolazi u trenutku kada građani traže odgovore i sigurnost u vezi sa kvalitetom vode koju koriste u svakodnevnom životu, te da gradska vlast mora odmah reagovati kako bi se situacija stabilizovala i povratilo povjerenje građana.

Srna

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Tramp potvrdio istorijski dogovor: Brodovi pokrenite motore!

K1

Premijer Pakistana: SAD i Iran postigli mirovni sporazum

K1

Procurili podaci 51.000 građana, Vlada RS negira da potiču sa zvaničnog sajta

K1

Stanivuković pozvao na blokadu Skupštine i proteste zbog “dužničkog ropstva”

K1

Kako su Trampovi ljudi ušli u Južnu interkonekciju mimo tendera?

K1

Vukanović i Crnadak prijavili koaliciju za Narodnu skupštinu Srpske

K1

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više