Foto: Tanjug/AP
Sport

Belgijanci nakon potopa Amerike: Koga ćeš sada zvati, Donalde?


Belgijska reprezentacija uvjerljivom pobjedom od 4:1 protiv Sjedinjenih Američkih Država u Sijetlu osigurala je plasman u četvrtfinale Svjetskog prvenstva, a briselski mediji ne skrivaju oduševljenje.

U fokusu njihovih izvještaja nije samo rezultat, već i pobjeda nad onim što smatraju velikom nepravdom.

Naime, američkom timu dopušten je nastup Folarina Baloguna, koji je u prethodnoj utakmici dobio direktan crveni karton, a Belgijci vjeruju da je to rezultat pritiska Donalda Trampa, američkog predsjednika i Đanija Infantina, predsjednika FIFA.

Zbog toga ovu pobjedu ne slave kao ogled 11 protiv 11, već kao trijumf nad moćnim protivnicima i van terena.

Pobjeda nad FIFA i SAD

List De Standaard ističe kako su “Crveni đavoli” pokazali autoritet uprkos svemu.

“Koliko god FIFA bila moćna, ‘Crveni đavoli’ izbacuju SAD s takmičenja! Pokazali smo ko je gazda velikom pobjedom”, prenosi list slavljeničku atmosferu.

U analizi se pitaju je li pritisak zbog afere s Balogunom i neugodnih razgovora između Trampa i Infantina bio preveliki za američki tim.

“Ili je možda jednostavno stvar u gladi, želji i kvalitetu belgijskog tima”, dodaje se u tekstu, uz ocjenu da je Belgija u prvom poluvremenu odigrala ne samo svoju najbolju utakmicu na prvenstvu, već i najboljih 45 minuta ukupno.

“Koga ćeš sada zvati, Donalde?”

Portal Nieuwsblad poslao je direktnu poruku Bijeloj kući.

“‘Crveni đavoli’ su u četvrtfinalu. Koga ćeš sad zvati, Donalde?”, stoji u naslovu njihovog izvještaja. U tekstu se ironično zamišlja scena s poluvremena.

“Halo, Đani? Donald je… Lako možemo zamisliti takav poziv nakon što je Belgija povela 2:1. Ipak, Đanijev telefon ovaj je put bio isključen”, piše Nieuwsblad.

Komentarišu i kako je Infantino sjedio u svečanoj loži blizu predsjednice Belgijskog fudbalskog saveza, Paskal Van Dam, te se pitaju kakvu sliku to šalje nakon što je “FIFA prevarila Belgiju u aferi Balogun”.

Ipak, belgijski mediji zaključuju kako je to sada manje važno pitanje. Sva pažnja usmjerena je na sljedeći izazov – utakmicu četvrtfinala protiv Španije, koja je na rasporedu u petak.

Nezavisne novine

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Istorijski trenutak na Mundijalu: Fernandez postigao 3.000. gol

K1

Vimbldon kaznio Đokovića

K2

Američki medij slavi Đokovića: “Teniski Bendžamin Baton”

K2

Skandal na Mundijalu? Egipat tvrdi da je pokraden

K2

Borac ispustio pobjedu protiv Levskog: Odluka o prolazu pada u Sofiji

K1

Da li je Egipat oštećen? VAR odluka podigla buru

K1

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više