Komšije tridesetčetvorogodišnjeg Duška Tadića Tadije iz Prve stranke, kandidata za gradonačelnika Banjaluke, poručuju da je on odličan izbor za one koji na predstojećim lokalnim izborima ne namjeravaju da glasaju za Dragana Čavića i Igora Radojičića.
Oni za Srpskacafe.com ističu da je njihov Tadija izbor za sve Banjalučane kojima je dosta političara iz dva suprotstavljena bloka SNSD-DNS-SP i „Saveza za promjene“.
-Duško nema iza sebe ni medije ni toliko finansijski jaku stranku da bi imao veliku kampanju. To je običan mladić i radnik iz komšiluka koji nije politički „isprljan“. Zato smatramo da iza njega treba da stanu svi koji godinama bojkotuju izbore i stalno biraju „manje zlo“ – kaže grupa stanovnika banjalučkog naselja Paprikovac, gdje treći kandidat živi.

Tadićeve prve komšije tvrde da je to mlad, samouvjeren i perspektivan momak, te dobar susjed.
-Treba mu dati šansu jer narod hoće promjene. On je fino dijete i ja ću prva glasati da bude promjena jer je dosta političara koje ne možemo očima gledati. Glasajući za Duška nemamo šta izgubiti i najiskrenije bih voljela da postane gradonačelnik – kaže Tadićeva komšinica Ankica Grahovac.
Ona napominje da o Tadiji nema ništa loše da kaže.
– Bori se i trudi a one koji tako rade treba nagraditi. Ako narod stalno govori da hoće promjene i mlade, onda neka izabere Tadića jer se zna šta su ostali uradili za narod. Ako narod neće ni njega, onda nešto nije u redu sa narodom – navodi naša sagovornica i otkriva da je Duško još kao dijete ostao invalid nepažljivo uzimajući u ruke nekakav podmetnuti eksploziv.
Šemo Ćeman kaže da podržava komšiju, ali žali što on neće imati velike šanse da ga izaberu.
– Znam ga otkad se rodio i iznenadila me je njegova kandidatura. Ipak, gradonačelnička funkcija je kod nas i dalje za nekog iskusnijeg, obrazovanijeg i starijeg čovjeka koji zna i slagati i lijepo pričati – ističe Ćeman.
Nevenka Ćeman, koja takođe podržava Tadića, ističe da će i poslije izbora 2. oktobra nažalost biti kako odluče stranci i naši političari na vrhu bez obzira kako narod bude glasao.
– Kako god, neka je Dušku sa srećom – kaže Ćemanova.
Ostale komšije prenose za naš portal i da je Tadićev otac mlad poginuo u saobraćajnoj nesreći. Oni tvrde da se radi o vaspitanom mladiću iz radničke porodice koji ima malu cvjećaru naslijeđenu od majke.
Podsjećamo, Tadić je osvojio mnogo domaćih i međunarodnih medalja na atletičarskim takmičenjima za osobe sa invaliditetom. Godinama kao trener radi s djecom, a putem medija je najavio da će, između ostalog, raditi na razvoju Banjaluke i njenog sporta.
T. T.
Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.