Suspendovani glavni tužilac Tužilastva BiH Goran Salihović uoči ročišta pred Prvostepenom disciplinskom komisijom Visokog sudskog i tužilačkog savjeta (VSTS) rekao da će tužiti ministra bezbjednosti BiH Dragana Mektića zbog klevete.
Bivši glavni tužilac BiH kaže kako ništa ne krije i da sve treba biti javno, ali da, kako je istakao, definitivno neće ostati imun na izjave Dragana Mektića.
– Ništa ne krijemo, ali moramo reagovati na izjave Dragana Mektića koji je bolestan. On iznosi laži, neistine i uvrede, bukvalno ruši ovaj sistem. Krenuo je od Tužilaštva BiH, želi biti ministar, policajac, a možda i predsjednik države. Jednostavno ne znam šta više hoće, a napadi su mu takvi da urušava cijeli sistem i najbolje mu je da se bavi svojim poslom. Tužiću ga za klevetu, a VSTS mora reagovati i stati u odbranu tužilaca i sudija od napada koji su neprimjereni – rekao je Salihović.
Dodao je kako je Mektić izgubio sve kriterije te da se “okomio” na mnogo ljudi.
– On vrijeđa Izetbegovića, Dodika, sve redom, a evo sada i mene. Najbolje je da se bavi svojim poslom – izjavio je Salihović.
Uoči ročišta je rekao kako ne razumije zašto se bilo šta u ovom postupku krije, da sve treba biti javno iako, prema njegovim riječima, pojedinci sve žele staviti pod tepih.
Salihović je prošlog mjeseca napustio sjednicu Disciplinske komisije VSTS, nakon što je odbijen njegov zahtjev da saslušanje tužilaca Tužilaštva BiH kao svjedoka bude javno.
Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.