Infopunkt

Stanje na putevima: Povremena zadržavanja i obustave


Zbog deminerskih radova časova saobraćaj će biti obustavljan od 12 do 16 časova po pet minuta na dionici puta Doboj-Tuzla (Poljice-Gavrići) kod tunela prema Stanić Rijeci i na raskrsnici prije tunela, saopšteno je iz AMS Srpske.

Na ostalim putevima u Republici Srpskoj i Federaciji BiH jutros nisu zabilježeni zastoji, niti bilo kakva ograničenja u saobraćaju.

Uslovi za vožnju su povoljni, a intenzitet saobraćaja umjeren. Na dionicama koje prolaze kroz usjeke i pored kamenih kosina mogući su odroni zemlje ili kamenja na kolovoz.

Banjaluka

U toku je izgradnja vijadukta “Mahovljani” na auto-putu Banjaluka-Doboj, zbog čega je petlja “Mahovljani” zatvorena za sav saobraćaj, a vozači mogu koristiti petlju “Aleksandrovac”.

U toku je izgradnja kanalizacione mreže, zbog čega je na dionici magistralnog puta Bijeljina-Glavičice, ulice 27. marta i Srpske vojske, saobraćaj obustavljen za sva vozila.

Zbog presvlačenja kolovoza na magistralnom putu M-14.1. u mjestu Derventa saobraća se usporeno, naizmjeničnim propuštanjem vozila. Planirano je da radovi traju do 25. avgusta.

Na regionalnom putu Površnice-Lopare u toku je sanacija klizišta, zbog čega je saobraćaj teretnih vozila preusmjeren na putni pravac Lopare-Priboj-Banj Brdo.

Zbog izgradnje auto-puta Banjaluka-Prnjavor izmijenjen je režim saobraćaja u zoni ukrštanja sa istoimenim magistralnim putem. Vozila će do 31. avgusta prolaziti u oba smjera, sa ograničenjem brzine kretanja do 20 i do 40 kilometara na čas.

Radi postavljanja led-markera u tunelima “Laktaši” i “Klašnice” na auto-putu Gradiška-Banjaluka, izmijenjen je režim saobraćaja.

Zbog izgradnje vijadukta na magistralnom putu M-16, dionica Nova Topola-Klašnice, od 23 do pet časova dolazi do obustava kretanja vozila, maksimalno do 30 minuta, najviše četiri puta tokom ovog perioda.

U toku je rekonstrukcija puta na regionalnom putu Bratunac-Zeleni Jadar, na području opštine Srebrenica.

Doboj

Sa ciljem bezbjednog saobraćanja na auto-putu “9. januar” Prnjavor-Doboj, uspostavljen je poseban režim saobraćaja u području petlji “Prnjavor” i “Johovac”, kao i na regionalnom putu R-474 i magistralnom M-17.

Zbog deminiranja terena na radilištu Klakari Donji 12 i Klakari Donji 13, na magistralnom putu Brod-Odžak do 22. decembra saobraćaj će se odvijati sa 30 minuta obustave i 10 minuta propuštanja vozila.

Na regionalnim putevima Karanovac-Kneževo, u mjestu LJubačevo, i R-476, dionica Ukrina-Gornja Vijaka, vozila, zbog aktiviranog klizišta, saobraćaju jednom trakom.

Srebrenica

Zbog rekonstrukcije kolovoza izmijenjen je režim saobraćaja na regionalnom putu R-453 na području opštine Srebrenica. Radovi će trajati naredna četiri mjeseca.

Zbog miniranja terena na magistralnom putu M-5, na dionici Rogatica-Ustiprača u mjestu Dub dolazi do povremenih obustava saobraćaja od pet do 15 minuta u periodu od devet do 10 i od 14 do 17 časova. Radovi su produženi do 30. oktobra.

Granični prelazi

Na magistralnom putu M-18, dionica Brod na Drini-granica BiH i Crna Gora (Šćepan Polje) zabranjen je saobraćaj za sva vozila čija ukupna masa prelazi 16 tona.

FBiH

U Federaciji BiH u Hercegovini na nekoliko mjesta i dalje ima požara u blizini puteva, ali za sada nema obustave saobraćaja. Iz AMS pozivaju vozače u tim područjima na pojačan oprez zbog veće količine dima.

Na ostalim putevima u FBiH jutros su uslovi za vožnju povoljni. Povremene kraće obustave mogu se očekivati na magistralnom putu Bugojno-Gornji Vakuf/Uskoplje u mjestu Osojnica, gdje je u toku deminiranje terena.

Na graničnim prelazima u BiH zadržavanja nisu duža od 30 minuta. Za međunarodni saobraćaj privremeno su otvoreni granični prelazi: Duži-Imotica, Orahov Do-Slano i Hadžin Potok-Bogovolja.

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Svjetski dan osoba s Daun sindromom: Obucimo šarene čarape!

K1

Narodna skupština Srpske kupuje tri nova vozila

K1

Đajić emotivnom objavom obilježio Međunarodni dan osoba sa Daun sindromom

K1

Potresni detalji obdukcije žrtava požara u Kočanima

K1

Dodik: BiH neće moći ništa sprovesti bez odobrenja NS RS

K1

Radnici “Željeznica Srpske” najavili generalni štrajk

K1

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više