Društvo

Pojačan saobraćaj u RS


Saobraćaj se jutros u Republici Srpskoj i Federaciji BiH odvija nesmetano, a na graničnim prelazima nema dužih zadržavanja, ali se tokom dana očekuje pojačan promet vozila, saopšteno je iz Auto-moto saveza Srpske.

Na putevima na području Doboja i Banjaluke vozi se po mjestimično vlažnim kolovozima.

Ponegdje u kotlinama ima slabije magle, a na dionicama u usjecima i pored kamenih kosina učestali su odroni.

Vikendom je smanjen obim radova na putevima, ali je poštovanje privremeno postavljene saobraćajne signalizacije na tim dionicama, obavezno.

Obustavljen je saobraćaj na dijelu magistralnog puta Bijeljina-Ugljevik koji prolazi kroz bijeljinske ulice 27. marta i Srpske vojske zbog izgradnje kanalizacione mreže.

Saobraćaj teretnih vozila odvija se obilaznicom, dok se putnička vozila preusmjeravaju na gradske ulice.

Na dionici auto-puta Banjaluka-Prnjavor u toku je izgradnja vijadukta “Mahovljani”, koja je zbog toga zatvorena za saobraćaj, pa vozači mogu koristiti petlju “Aleksandrovac”.

Na auto-putu Gradiška-Banjaluka izmijenjen je režim u odvijanju saobraćaja zbog postavljanja led markera u tunelima “Laktaši” i “Klašnice”.

Vozila usporeno saobraćaju na magistralnom putu Banjaluka-Prnjavor zbog radova na izgradnji auto-puta Banja Luka-Prnjavor. Na ovoj dionici saobraćaj će se do 31. avgusta odvijati u oba smjera sa ograničenjem brzine kretanja vozila do 20 i do 40 kilometara na čas, a moguće su i povremene obustave saobraćaja zbog izlaska građevinske mehanizacije na put.

Na dionici magistralnog puta Nova Topola-Klašnice na lokalitetu Mahovljanske petlje zbog izgradnje vijadukta dolazi do obustave saobraćaja u vremenu od 23:00 do 5:00 časova u maksimalnom trajanju do 30 minuta.

Na području opštine Srebrenica zbog rekonstrukcije kolovoza izmijenjen je režim u odvijanju saobraćaja na regionalnom putu Bratunac-Zeleni Jadar.

Na regionalnom putnom pravcu Površnice-Lopare u toku je sanacija klizišta zbog čega je saobraćaj teretnih vozila preusmjeren na putni pravac Lopare-Priboj-Banj Brdo.

Na regionalnim putevima Karanovac-Kneževo u mjestu Ljubačevo, te Ukrina-Gornja Vijaka zbog klizišta vozila saobraćaju jednom trakom.

U Banjaluci će sutra zbog održavanja javnog skupa privremeno biti obustavljen saobraćaj za sva vozila od 18:00 do 23:00 časa na dijelu Ulice Kralja Petra Prvog Karađorđevića, od raskrsnice sa Alejom Svetog Save do raskrsnice te ulice sa Ulicom Marije Bursać.

Iz AMS vozačima se savjetuje oprezna vožnja, prilagođena stanju i uslovima na putu, držanje rastojanja izmeđU vozila, a vozačima se skreće pažnja da poštuju saobraćajne propise.

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

“Neobas” kupuje zemljište “Autoprevoza” za 3,5 miliona KM

K1

Sutra je Petrovdan, ove običaje valja ispoštovati

K2

Pokrenuta istraga u vezi sa izgradnjom dva mosta na Ibru

K2

Vrijeme sutra: Jutro svježe, preko dana sunčano

K1

Savić: Nećemo dozvoliti rudnik litijuma iznad naših glava

K1

Sindikat “Željeznice RS”: Izmišljena radna mjesta za partijsko zapošljavanje?

K1

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više