Fudbalski savez Njemačke označio je Srbiju kao jedno od potencijalnih iznenađenja na predstojećem Mundijalu.
Ekipa koja održava društvene mreže “pancera” očigledno je veoma uzbuđena pred SP i obratila je pažnju na ekipe koje nisu sa “pancerima” u grupi.
– Zdravo FS Srbije, rago nam je da nismo u istoj grupi ovoga puta. Ali se ipak možda vidimo u nokaut fazi – napisali su iz FS Njemačke na Tviteru, na čistom srpskom jeziku, izostavivši slov “d” iz riječi “drago”.
“Elf” se tako podsjetio posljednjeg velikog takmičenja, Mundijala u Južnoj Africi, kada su Srbija i Njemačka bile u grupi i kada je ekipa Radomira Antića ostvarila jednu od najvećih pobjeda u posljednjoj deceniji. Potom su se osvrnuli i na našeg najboljeg igrača.
– Nemanja Matić je motor u veznom redu Mančester junajteda. Može li da pogura Srbiju u nokaut fazu – dodali su Nemci.
Tim Joahima Leva, koji brani svjetsku krunu, igraće u grupi F Svjetskog prvenstva sa Meksikom, Švedskom i Južnom Korejom. Ta grupa ukršta se sa grupom u kojoj su srpska selekcija, Kostarika, Švajcarska i Brazil.
Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.