Početak nove godine donio je vijest pjevača Mejnarda Džejmsa Kinana da je Tool završio snimanje njihovog prvog albuma još od izdanja “10.000 Days” iz 2006. godine.
Sada je bubnjar Deni Keri navodno otkrio da će dugoočekivani album izaći sredinom aprila.
Dok je potpisivao autograme na godišnjoj muzičkoj konvenciji NAMM u Anahajmu u Kalifornija ovog vikenda, Kerija su fanovi upitali da li ima nekih novih vijesti o albumu grupe Tool.
– Da, izaći će sredinom aprila. U svakom slučaju, to je plan – kratko je odgovorio Keri.
Dolijevajući ulje na vatru, portal Metal Injection izvještava da je Gebrijel Šafer, saradnik benda, otkrio na Instagramu da je čuo kompletan novi Tool album.
– Još uvijek se oporavljam od proteklih večeri u holivudskom potkrovlju. Sve što mogu da kažem je da sam čuo nešto od početka do kraja, da veliki broj nas čeka da čuje to već više od 10 godina. Mogu da potvrdim da vrjedilo svake sekunde čekanja. Glavno pitanje je da li smo mi vrijedni toga? – napisao je Šafer na Instagramu uz haštag “#tool”.
Iako je taj post obrisan, tu je novi post sa profila Šaferove galerije Red Truck, koji potvrđuje navode Metal Injection portala.
Ukoliko novi album zaista izađe sredinom aprila, to će biti gotovo tačno 13 godina od objavljivanja albuma “10.000 Days”. Proljećni datum bi takođe bio u skladu sa brojnim američkim festivalskim nastupima koje je Tool najavio, a nakon toga bend kreće na zakazanu evropsku turneju u junu.
Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.