Ministar vanjskih poslova Srbije Ivica Dačić rekao je da je razgraničenje zvanični prijedlog Srbije za razrješenje kosovskog pitanja u dijalogu sa albanskom stranom, ali da još nije određeno gdje bi bila linija razgraničenja.
Dačić je novinarima u Beogradu rekao da ideja o razgraničenju postoji kao prijedlog, ali da nije definisano gdje bi bila linija.
Albanska strana i dalje ćuti na taj prijedlog, koliko se dalo zaključiti iz odgovora ministra spoljnih poslova. Albanska strana još nije odgovorila, s obzirom da dijaloga trenutno nema.
Vašington zainteresovan za dijalog
Ministar vanjskih poslova Ivica Dačić izjavio je da je Sjedinjenim Američkim Državama najviše stalo da se na Kosovu dođe do kompromisa i trajnog rješenja.
– Vašington je najviše zainteresovan da se nastavi dijalog Beograda i Prištine, više nego Velika Britanija i Njemačka – rekao je Dačić, uz konstataciju da su SAD ranije imale stav da Srbija mora priznati nezavisnost Kosova.
N1
Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.