LŠ: Ajaks zakoračio u finale Lige šampiona

Fudbaleri Ajaksa uspjeli su da savladaju Totenhem na gostovanju rezultatom 1:0 u okviru polufinala Lige šampiona.

Ajaks je do prednosti došao u prvom poluvremenu, a prednost je uspio da sačuva do kraja utakmice i u Amsterdam se vrati sa ogromnih 1:0.

Strijelac jedinog gola bio je Doni van de Bek, koji je iskoristio fenomenalan pas Hakima Zijeha u 15. minutu utakmice.

Pas Zijeha je bio milimetarski precizan i na kratko se čekala VAR tehnologija, ali ona je presudila u korist gostiju iz Holandije.

Meč je obilježila i teška povreda defanzivca domaćih Jana Vertongena. On se, tokom prvog poluvremena, sudario sa protivničkim golmanom Onanom i saigračem Tobijem Aldervireldom, a zatim završio na travi novog “Vajt Hart Lejna”.

Ukazana mu je pomoć i zaustavljeno je krvarenje, da bi zatim pokušao da se vrati na teren. Pri povratku izgledao je ošamućeno i naglo mu je pozlilo, pa je završio u svlačionici.

U nastavku utakmice Totehnem je uspio da uspostavi ravnotežu  na terenu, posjed lopte je bio izjednačen, ali izglednih prilika nije bilo.